پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

کاربر

تعداد سوال: ۷

سم پاشی گل رز ویژه

تعداد بازدید ۱۰۱۵

سلام وقتتون بخیربنده ساکن تهران محله هروی منطقه ۴ هستم یه باغچه دارم گل رزهم داخل گلدان دارم هم داخل باغچه البته هردوش توفضای بازداخل حیاط شته زده دونوع شته درواقع گل رزشته زده ازاین سبزاکه عکسشوبراتون میفرستم اون یکی که گل محمدی هستش شته زده ازاین بالدارا مشکیا عکسشوبراتون میفرستم الان بایدسم پاشی کنم البته خیلی کم شته زده وزیادنیست ولی برگهاوغنچهابازشده الان نیازی هست سم پاشی کنم اگه سم پاشی میخوادچی بزنم برای هرکدومش چون دونوع آفت مختلف هستن چندگرم‌دریک لیترآب ؟کی دوباره سم‌پاشی کنم؟واینکه باتوجه به اینکه گیاه تازه داره جون میگیره سم پاشی کنم نمیسوزه برگهاوغنچهاش؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۱۶:۲۶:۵۴

کاربر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۱۶:۲۹:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر عکسها ارسال نشده لطفا دوباره بفرستید یا عکسها را به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ارسال کنید تا ما براتون در سایت بارگزاری کنیم

۱۴۰۰-۱۲-۱۲ ۲۳:۲۹:۴۳

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۳ ۲۳:۰۳:۲۴

کارشناس شماره ۱

شته ها رو میتونید با فشار آب از گیاه دور کنید . روزی یکبار غنچه ها و جوانه ها رو با فشار اب بشورید ، چند روز که اینکارو انجام بدید شته ها از بین میرن . اگر هم تمایل به سمپاشی دارید از دیازینون یا کنفیدور استفاده کنید . اما نیازی نیست .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۰-۱۲-۱۴ ۰۰:۰۲:۱۳

کاربر

سلام مجددوقتتون بخیربنده چه وقت شروع کنم به سمپاشی یعنی زمان مناسب کیه؟ وقتی که کامل شتهاگل روگرفتن؟ یعنی گل ازهمین الان قبل اینکه شته یامریضی بزنه بایدسمپاشی کرد؟ ایااین تاثیری داره که دیگه شته نزنه؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۵ ۱۷:۰۵:۲۷

کارشناس شماره ۱

الانم میتونید سمپاشی انجام بدید . معمولا اول بهار و اول پاییز زمان مناسبی هستش . در مورد اینکه گیاه دیگه شته نزنه تضمینی وجود نداره مثل اینه که ما بگیم الان سرما خوردیم ، اگه دارو مصرف کنیم ، دیگه هیچوقت سرما نمیخوریم ! معمولا شته ها در بهار و پاییز ، البته بیشتر بهار به گیاه هجوم میارن .چون در اون زمان شیره ی گیاهی بیشتر هستش و شته ها از اون شیره تغذیه میکنند .

۱۴۰۰-۱۲-۱۵ ۲۲:۵۴:۵۱

کاربر

ممنون از راهنمایتون من منظورم اینه که الان اول بهاراصولیش اینه که الان سم پاشی کنم یاهروقت دیدم شته روی گیاه هست؟ مثلاالان که شته روگیاه نیست سم پاشی کنم مثلا تادوهفته شته نمیزنه؟ یاوایسم هروقت شته زدبعدش سم پاشی کنم؟ بعدمعمولا حالا وقتی کهشته زدسم پاشی کردم چندوقت بعدش دوباره میتونم سم پاشی کنم؟ ممنون

۱۴۰۰-۱۲-۱۷ ۰۸:۵۹:۴۷

کارشناس شماره ۱

معمولا برای دفع شته اول پاییز و اول بهار با دیدن اولین نشانه های آفت گیاه رو سمپاشی میکنن . یعنی وقتی شته رو مشاهده کردید میتونید سمپاشی انجام بدید و دو هفته بعد سمپاشی رو تکرار کنید .

۱۴۰۰-۱۲-۱۷ ۲۲:۲۲:۱۲

کاربر

ممنون.دررابطه باسم پاشی درختها توچه فصلی بایدسم پاشی بشه یعنی وقتی که برگهابه طورداعم دراومد سم پاشی بشه؟دراوایل بهاراواسط یااواخربهار؟ ایابایدشته بزنه بعدسم پاشی بشه یاقبل ازشته بایدسم پاشی بشه؟. ۱ بارکافیه؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۸ ۲۲:۳۹:۵۹

کارشناس شماره ۱

فصل و دفعات سمپاشی تمام درختان یکسان نیست . اما معمولا یکبار در اوایل فصل رشد و زمانه که جوانه ها نمایان شدن سمپاشی انجام میشه ، اما در مورد گیاهانی که الوده به شته هستند اگر یک نوبت سمپاشی ، افت رو از بین نبره بهتره سمپاشی در دو نوبت تکرار بشه .

۱۴۰۰-۱۲-۱۸ ۲۳:۱۴:۵۳

کاربر

ممنون ولی بنده منظورم اینه که سم پاشی درختان درا‌وایل فصل بهار بعدازجوانه زدن قبل ازاینکه درختان شته بزنه سم پاشی روانجام میدن؟ یابعدازاینکه شته زد؟ یعنی قبل اینکه شته بزنه سم پاشی کنی بهتره؟ جلوشته زدن رومیگیره؟ چقدرمیتونه سم پاشی شته زدن درختان رو روبه عقب بندازه؟

۱۴۰۰-۱۲-۱۸ ۲۳:۲۰:۱۷

کارشناس شماره ۱

بله قبل از شته زدن سمپاشی انجام میشه . اما اینکه گیاه دوباره به شته مبتلا میشه یا خیر ، بستگی به میزان کوددهی داره ، معمولا اگه کودهای ازته بیش از حد استفاده بشن چون باعث زیاد شدن شیره ی گیاه میشن ، میتونه احتمال شیوع مجدد شته رو بالا ببره .

۱۴۰۰-۱۲-۱۹ ۲۲:۵۰:۵۷

کاربر

زمانی که ماسم پاشی میکنیم اشکال نداره غنچه هم سم پاشی بشه یعنی غنچه نمیسوزه؟اگه یه زمانی روگل بودچی اشکال نداره گل هم سم پاشی بشه گل نمیسوزه؟ بنظرشما الان برای گل رزازکنفیدوراستفاده کنم برای سم پاشی یاازدیازینون؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۳:۵۹:۳۹

کاربر

اشکال نداره دراثرسم پاشی ازآب سم روی خاک بریزه؟ مشکلی پیش نمیاد؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۴:۰۰:۴۳

کاربر

بعدیهسوال دیگه اینکه میگن خاک بایدضدعفونی بشه منظورشون چیه چیکارمیکنن؟ خاکوعوض میکنن اخه چه جوری؟ یا سم میزنن به خاک؟ازوع نوع سمی؟ اصلایه همچین چیزی هست ضدعفونی خاک یاالکیه؟ فوایدش چیه؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۴:۰۲:۳۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر دیازینون استفاده کنید . نه ایرادی نداره کمی روی خاک بریزه . اگه غنچه سمپاشی بشه مشکلی نیست اما اگه گل باز شده باشه سمپاشی روی گلبرگها ایجاد لکه میکنه . ضدعفونی خاک از نظر بیماریهای قارچی با استفاده از سموم قارچ کش انجام میشه . ضدعفونی خاک از نظر افات حشره ، با استفاده از سموم حشره کش یا جوشاندن خاک ، انجام میشه . برای گیاهانی که نسبت به قارچ و افات خیلی حساس هستند بهتره از خاک ضدعفونی شده استفاده بشه . مثل بنفشه آفریقایی . اما برای گیاهان فضای آزاد مثل رز ، نیازی نیست .

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۲۲:۳۷:۴۷

کاربر

سلام وقتتون بخیرفرمودیددرموردگیاهان که شته زدن اگه درنوبت اول شته ازبین نرفت بهتردردونوبت انجام بشه فاصله بین نوبت اول ونوبت دوم چقدربایدباشه یعنی بنده درنوبت اول مفصل وبه صورت کامل باهمون مقدارمعین سم پاشی کردم بعدازدوروزیاسه روزدوباره گیاه شته زد چندروزبعدنوبت اول بایددوباره سم پاشی کنم که گیاه براثرسم پاشی زیادازبین نره؟البته اینی که میگم خدمتتون درموردگیاه گل رزهستش

۱۴۰۰-۱۲-۲۸ ۱۴:۵۲:۵۴

کارشناس شماره ۱

شته ها اگه دوز سم رو به درستی رعایت کرده باشید معمولا با یکبار از بین میرن . میتونید ده روز بعد تکرار کنید .

۱۴۰۰-۱۲-۲۹ ۰۱:۰۱:۵۴

کاربر

ممنون اصولیش چیه برای سم پاشیرگل رز چندساعت قبل ازبارندگی بایدسم پاشی بشه?واینکه باتوجه به اینکه مادراوایل بهارهستیم ویه مقدارهواسرداشکال نداره ظهرسم پاشی بشه،؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۹ ۱۲:۰۳:۱۹

کارشناس شماره ۱

بهتره سمپاشی غروب انجام بشه . بهتره سمپاشی در روزی که مطمئن هستید بارندگی نمیشه انجام بشه . اگه افتاب شدید باشه بهتره ظهر ، سمپاشی ، انجام نشه

۱۴۰۱-۰۱-۰۱ ۰۰:۰۱:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@