پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

میترا لشگری

تعداد سوال: ۵

درخت انار ویژه

تعداد بازدید ۲۴۲

سلام امروز دوتا گلدان کوچک انار خریدم کاشتم باغچه،، به فروشنده گفتم درخت انار باشه اما حس میکنم انار زینتی یا بوته ای هست میشه شما تشخیص بدین ؟؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۷ ۱۸:۲۸:۵۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . انار زینتی معمولا ساقه های ظریفتر و برگهای ریزتری داره . زمانی که برگها کاملا سبز شدند ، اگه ریز بودند انار زینتی هستش اما اگه درشت بودند میوه ی انار هستش .

۱۴۰۰-۱۲-۱۷ ۲۲:۳۷:۵۵

میترا لشگری

عزیزم انار مینیاتوری هم داخل مغازه بود گفت اینه. اما اینی که خریدم حس میکنم از این انار بوته ای ها باشه. سوال بعدی اینکه بنجامین هام رو به علت تغییر دکور جا به جا کرده بودم یه مقدار هم دورتر از نور شد. برگهای زرد و ریزش کرد دوباره گذاشتم جای قبلی الان هم زرد و ریزش داره اما از سرعتش کم شده . چطور بهش کمک کنم؟؟ الان عکسی که میدم برای زمانیکه سرعت ریزش زیادتر بود

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۷ ۲۲:۴۶:۵۷

میترا لشگری

عکس چینی هم اومده… سوال بعدیم در مورد اینه که گل محمدی درشت رونده خریدم کاشتم داخل گلدان بزرگ روی تراس گذاشتم یکی از گلدانها کمی پژمرده شده اما این یکی سرحاله و گلهای باز داره میشه در مورد نگهداری و اینکه پر گل باشن راهنمایی کنی . تراس ما جنوبی هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۷ ۲۲:۵۱:۵۰

کارشناس شماره ۱

بنجامین اگه ریزش اش کم شده در حال سازگاری هستش رطوبت اش و آبیاری اش رو کنترل کنید کم کم ریزش اش متوقف میشه .

۱۴۰۰-۱۲-۱۸ ۲۳:۱۹:۰۸

کارشناس شماره ۱

در مورد رز ، هرس کردن در فصل رشد باعث میشه ساقه های گل دهنده ی بیشتری داشته باشین . اگه اونی که بیحال شده مدتی به همون حالت باقی موند برگهاش رو بچینید و کمی سرشاخه ها رو هرس کنید تا دوباره جوانه زایی انجام بشه و گیاه زودتر شاداب بشه . نور زیاد برای گلدهی لازم و ضروری هستش .

۱۴۰۰-۱۲-۱۸ ۲۳:۲۱:۲۸

میترا لشگری

سلام رز رونده من روی برگها حالت سفیدک‌زده . چیکار کنم. شته هارو با مگس کش معمولی از بین بردم. و اینکه چه کودی بدم برا گلدهی.سوال بعدیم اینه که همسایه من همزمان با من یاس و اینا کاشت اما رشد ندارن و حیاطش برعکس حیاطه منه و خیلی کم آفتاب داره. چه درخت رونده ای بکاره که سایه دوست باشه رشدش زیاد باشه؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۶ ۲۲:۳۷:۲۰

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر . سفیدک ها قارچ هستند و بعلت نوسانات دمایی ایجاد میشن میتونید بهش یکبار قارچ کش بزنید . رزها فقط به کود دامی کاملا پوسیده نیاز دارند که بهتره در بهمن و اسفند پای بوته ریخته بشه هر چه نور بیشتر و شدیدتر باشه گلدهی بیشتر هستش .

۱۴۰۱-۰۱-۲۶ ۲۳:۰۵:۲۷

میترا لشگری

عزیزم خیلی ممنونم بی زحمت بفرمایید برای حیاط کم نور و سایه چه درخت رونده ای بخریم یا چه گیاهی که پوشش دهیش بالا باشه رشدش بالا باشه و سایه دوست باشع ممنونم

۱۴۰۱-۰۱-۲۶ ۲۳:۱۱:۳۲

کارشناس شماره ۱

انواع پاپیتال ، شمشاد چسب ، گزینه های خوبی هستند .چون نور کم هستش گیاه گلدار نمیتونید بکارید

۱۴۰۱-۰۱-۲۶ ۲۳:۱۴:۳۷

میترا لشگری

سلام وضعیت اورژانسی دارم. امروز چهارتا رز رونده خریدم . گودال کندم توی باغچه گلها رو هم از گلدان بدون آسیب خارج کردم گذاشتم داخل گودال اما یه شرایطی پیش اومد نتونستم روش و دورش خاک بریزم ترسیدم ریشه سردش بشه یه قالیچه مانند انداختم روی گودال تا ریشه گلها بمونه زیر. آیا مشکلی پیش میاد؟؟؟ نمیدونم فردا هم بتونم خاک بریزم یا نه یه شرایط پیچیده ای دارم الان . اگر براشون خطر داره فردا یه جوری ردیفش کنم هرطور شده ،، اما اگر مشکلی پیش نمیاد پس فردا انجام بدم

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۲۲:۴۰:۰۶

کارشناس شماره ۱

بله حتما قالیچه رو بردارید و خاک بریزید .

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۲۲:۴۶:۴۳

میترا لشگری

وای استرس گرفتم باشه الان خودم میرسونم بهشون ممنونم ازت خدا خیرت بده عزیزم خدانگهدار

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۲۲:۴۹:۴۶

کارشناس شماره ۱

موفق باشید . اگه زمان کافی برای کاشت ندارید ، برای منتقل کردن گیاه هیچوقت عجله نکنید ، میتونید گلدانها رو روی سطح خاک باغچه قرار بدید و هرزمان فرصت داشتید اونها رو بکارید ، اینطوری گیاه کمتر آسیب میبینه . الانم اگر خاک کم دارید یه مقدار که اطراف ریشه بریزید تا ریشه رو بپوشونه کافیه و بعد سرفرصت میتونید خاک بیشتری اضافه کنید

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۲۲:۵۲:۰۶

میترا لشگری

سلام مجدد عملیات کاشت با موفقیت انجام شد خیلی ممنونم که به موقع و سریع راهنماییم کردی. یه سوال مهم دارم من بوته ی یاس سرحال و رشد فراوان و شاداب دارم که تازه شروع به جوانه زنی گلها کرده. امروز متوجه شدم بوته ام از ناحیه داخلی برگ‌هاش خشک شده و داره ساقه های چوبی میشه . آیا طبیعیه و روند نرمال رشد هست برای تنه های چوبی ،؟؟ یا اینکه خدای ناکرده مشکلیه؟؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۹ ۰۱:۱۵:۱۴

میترا لشگری

سلام شرمنده عکسای اشتباهی میاد نمیدونم همیشه میام کافه گلدون هنگ میکنه برنامه واقعا شرمنده. کارشناس عزیز از شهرداری اجازه گرفتم توی کوچه کنار خانه ام باغچه بسازم به عرض ۴۰ سانت در تقریبا۱۰ الی۱۲ متر. گفتن میتونم رز رونده و پاپیتال و آبشار طلایی و پیچ اناری و یاس و اینا بکارم حالا من میخوام نصفشو رز رونده نصفشو پیج اناری که هم بهار گل باشه هم پاییز. خواستم بپرسم چیدمان کاشت اگر یکی در میون رز رونده و گل اناری باشه ایرادی داره،،؟؟؟ یا رزهای یه سمت بکارم پیچ اناری یه سمت؟؟؟ پیشنهادی دارید شما؟؟ میخوام بیشتر فصول گل ببینم. ممنونم

۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۱۴:۵۵:۱۹

کارشناس شماره ۱

اگه قسمت پایینی تنه در حال چوبی شدنه طبیعیه چون یاس ها و حتی رز ها با بالا رفتن سن ، تنه شان چوبی میشه ، میتونید عکس رو به همراه نام کاربری از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۹۰۱۱۶۸۲۳۶ ارسال کنید

۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۲۳:۵۴:۵۰

کارشناس شماره ۱

بهتره پیچ اناری جدا باشه چون رشدش از رز رونده خیلی سریعتره و چون با ریشه های هوایی که داره به گیاهان و اجسام اطرافش میچسبه ممکنه باعث خشکی رز رونده بشه . میتونید با رز رونده ، آبشار طلایی یا یاس شیروانی بکارید

۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۲۳:۵۶:۵۵

کارشناس شماره ۱

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۳ ۰۵:۵۲:۳۰

کارشناس شماره ۱

انبوه بودن ساقه ها و رطوبت زیاد باعث بروز این مشکل شده ، گاهی اوقات انقدر شاخه ها در هم تنیده میشن که تهویه از لا به لای اونها خوب صورت نمیگیره و وقتی در معرض رطوبت قرار بگیرند به این صورت در میآیند ، بهتره تمام اون قسمت آسیب دیده رو هرس کنید . اما چوبی شدن تنه ی اصلی طبیعیه و دال بر بیماری نیست .

۱۴۰۱-۰۲-۰۳ ۰۵:۵۶:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@