پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پریا رجب زاده

تعداد سوال: ۱

یوکا ویژه

تعداد بازدید ۲۹۰

سلام وقت بخیر من یوکا به تازگی خریدم جدیدا دیدم برگهای از حالت سبز بودن درومده بیشتر رک به زردیه و کمرنگ شده و چندتا برگش خشک شد و جدا کردم متاسفانه باز چندتا از برگاش داره رو به زردی میره و یه چیزی شبیه آرد پودری رو برگاست فکر کنم آب زیاد میدادم 🙇‍♀️میشه راهنماییم کنید تا گیاهم رو نجات بدم لطفا🙏🌹الانم دارچین و اب رو مخلوط کردم از صافی رد کردم اسپری کردم سطح خاک گیاهم دچار قارچ نشده الان نگرانم ریشه اش قارچی نشده باشه گیاهم از بین نره راهی داره نجاتش بدم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۸ ۱۳:۲۸:۲۱

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله بیماری سفیدک پودری هست که یک نوع بیماری قارچی هست غبار پاشی برای گیاهتون ممنوعه جایی قرارش بدید که نور خوب غیرمستقیم داشته باشه و برای درمان از قارچکش مسی مثل بردوفیکس یا قارچکش اکسی کلرور مس دوبار به فاصله ۷ روز استفاده کنید و سطح برگ ها کاملا اسپری کنید

۱۴۰۰-۱۲-۱۸ ۱۵:۱۷:۰۶

پریا رجب زاده

یعنی کلا دوبار به فاصله ۷ روز قارچکش اسپری کنم خوب میشه؟ الان از کجا بدونم ریشه اش آسیب ندیده ؟گیاه فوق العاده قطور و سنگینه نمیتونم از گلدون خارج کنم و برای سبز شدن برگاش چی پیشنهاد میدین؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۱۸ ۱۵:۳۴:۴۹

کارشناس شماره ۲

ببینید برای دونستن اسیب به ریشه نیاز به بررسی دقیق ریشه هست که باید خاک خالی بشه وریشه بررسی بشه اگر تنه از،پایین نرم نشده و حالت پوسیدگی نداره میتونید بزارید زمان تعویض خاکش ریشه رو هم بررسی کنید سالی یکبار به تعویض خاک نیاز داره گیاهتون بعد از درمان کامل میتونید با کودهای تقویتی مثل سه بیست و اهن گیاه رو تقویت کنید تا برگ ها سبزتر باشن ولی تازمانیکه گیاه بیمارهست کودندید دوبار سم پاشی انجام بدید و‌روند تغییراتو چک کنید ببینید ایابازهم پودر خاکستری سطح برگ ها میبینید و برگ هایی که کامل زرد و خشک شدن از،گیاه جدا کنید حتما

۱۴۰۰-۱۲-۱۹ ۰۱:۰۶:۰۴

پریا رجب زاده

نه تنه کاملا سالمه خداروشکر حالت نرم و پوسیدگی نداره سطح برگ ها رو میتونم با دستمال نمدار تمیز کنم قارچ ها فعلا بره؟ و با توجه به اینکه گفتید غبار پاشی ممنوعه من قارچ کش رو اسپری کنم مشکلی ایجاد نمیشه؟ و در حال حاضرم آبدهی به گیاه رو قط کنم یکم تشنگی بکشه فکر کنم زیاد آب دادم ?‍♀️

۱۴۰۰-۱۲-۱۹ ۰۱:۱۱:۲۷

کارشناس شماره ۲

خداروشکر پس نیاز نیست از ریشه خارجش کنید بله میشه با دستمال پاک کنید ولی قارچکش حتما نیازه چون قارچک گسترش پیدا کنه میتونه کل گیاهتون‌رو ازبین ببره و بله غبار پاشی ممنوعه ولی قارچکش رو نیاز هست اسپری کنید و‌بهتره زمان سم پاشی پنجره باز باشه که تهویه برقرار باشه

۱۴۰۰-۱۲-۱۹ ۱۳:۳۱:۵۶

پریا رجب زاده

سلام مجدد من قارچ کش بردوفیکس طبق مشاوره ای که دادین رو تهیه کردم اما مقدار استفاده اش رو نمیدونم اینکه چه مقدار قارچ کش در چه مقدار آب ترکیب کنم؟ ممنون میشم راهنمایی ام کنید??

۱۴۰۰-۱۲-۲۱ ۰۲:۰۱:۲۵

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر دو‌سی سی در یک لیتر آب بریزید و سطح برگ ها اسپری کنید کمی هم داخل خاک بدید و ۷ روز بعد همینکار و تکرار کنید

۱۴۰۰-۱۲-۲۱ ۱۲:۵۹:۵۵

پریا رجب زاده

سلام مجدد وقت بخیر من طبق توضیحاتی که دادین دوبار قارچ کش زدم و سطح برگهارو پاک کردم الان مثل قبل پودر سفید روی برگها نیست اما مقدار خیلی کمی داخل لاله برگها هست و برگهای داخلی خیلی نرم هستن بطوریکه به راحتی کنده میشن حال گیاه ام خوب نشده کلی از برگها زرد شدن و کندم در کل برگها همه بی‌حال و کمرنگ هستن دونه دونه خشک میشن چکار کنم ؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۱ ۱۶:۲۰:۱۴

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر عکس گیاهتون رو برام میفرستید و چه قارچکشی استفاده کردید؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۲ ۰۱:۴۴:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@