پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرضیه رحمتی

تعداد سوال: ۱

سلام، گیاه شفلرا رو حدودا یک ماه و نیم هست که خریداری کردم، از روز سوم برگاش شروع کرد به ریختن، یه لکه های قهوه ای هم روی بعضی از برگهایی که میریزن هست، هر وقت ۳ ۴ سانت سطح گیاه خشک میشه آب میدم، از قارچ کش هم هفته ای یک قاشق چای خوری در یک لیوان آب استفاده میکنم، دیگه نمیدونم چیکار کنم؟ ویژه

تعداد بازدید ۳۹۹

الآن اینقدر ریزش برگش شدید شده که دیگه برگاش شاخه ای و دسته ای میفتن!

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۱ ۱۰:۳۴:۰۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برگ ها حالت چسبناکی هم دارند؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۱ ۱۲:۵۷:۱۰

مرضیه رحمتی

خیر

۱۴۰۰-۱۲-۲۳ ۰۹:۱۳:۳۸

کارشناس شماره ۲

گیاهتون رو غبار پاشی میکنید؟ یک عکس کلی از گیاهتون لطفا ارسال میفرمایید و حتما برگ های سطح خاک و بردارید که الودگی از برگ به خاک منتقل نشه

۱۴۰۰-۱۲-۲۳ ۱۲:۱۵:۳۸

مرضیه رحمتی

فقط دو بار غبار پاشی کردم اونم همون اولش که اووردم خونه، بعد ۳ روز هم که اووردم خونه ریزش برگ پیدا کرد، دیگه غبار پاشی نکردم.

۱۴۰۱-۰۱-۰۳ ۱۲:۵۱:۵۰

مرضیه رحمتی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۰۳ ۱۲:۵۹:۲۷

کارشناس شماره ۲

بله گیاهتون دچار بیماری قارچی شده دو‌نوبت به فاصله ۸ روز از قارچکش مانکوزب سطح برگ اسپری کنید و کلا دیگه غبار پاشی نکنید گیاهتون رو جایی قرار بدید که نور خوب غیر مستقیم داشته باشه و تهویه بالا برای ابیاریش اجازه بدید نصف ارتفاع خاک گلدون خشک بشه بعد ابیاری کنید و‌حتما چک کنید در هرابیاری آب اضافی از زیر گلدون خارج بشه

۱۴۰۱-۰۱-۰۳ ۱۳:۲۲:۰۲

مرضیه رحمتی

ما در منزلمون یک بالکن شمالی و یک بالکن جنوبی داریم، میتونم برای نور گیری بهتر و تهویه مناسب تر گیاه رو به یکی از این دو بالکن منتقل کنم؟

۱۴۰۱-۰۱-۰۴ ۲۱:۳۴:۱۸

کارشناس شماره ۲

بله میتونید در بالکن قرار بدید البته بسته به دمای منطقه شما متفاو هست اگر دمای هوا در شب خیلی پایین هست بهتره یا گیاه و کاور کنید یا تا گرمتر شدن دما فعلا داخل منزل بگذارید

۱۴۰۱-۰۱-۰۴ ۲۲:۵۲:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@