پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مونا مسرت

تعداد سوال: ۸

درمورد تکثیر یوکا ویژه

تعداد بازدید ۲۷۸

باسلام‌.۵-۶ساله یک گیاه یوکا دارم.خداروشکر حالش خوبه و رشد خوبی داره.اما حدودا ازیکسال پیش دوتا از ساقه هاش بسیار باریک درحال رشد هستن.وزن خودبرگها چون بیشتر هست باعث کج شدن دوتاازساقه هاشده. یک ساقه که واقعاکج شده بودودرحال قطع شدن بود رو به صورت اریب بریدم و توی اب گذاشتم.امروز دیدم ریشه سفید زده.محلی ازساقه هم که قطع کردم پودردارچین زدم که باکتری وقارچ منتقل نشه.حالا سوالم این هست که ایا به این ساقه قطع شده واقعا امیدی هست جوانه بزنه؟چیکار کنم؟ و اون یکی ساقه خمیده هم که توی عکس با دست نشون دادم اونم قطع کنم باهمین روش؟ یا نه؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۷:۰۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاهتون به خاطر نرسیدن نور کافی در حالِ ضعیف شدنه ، اگه اون ساقه سفت باشه و نرم نباشه بله میتونید قطع کنید و دوباره ریشه دارش کنید . فقط سعی کنید بعد از سربرداری ، گیاه مادر رو در محیطی با نور بیشتر بزارید که جوانه های جدید علفی رشد نکنند

۱۴۰۰-۱۲-۲۱ ۲۳:۲۶:۰۳

مونا مسرت

ممنون از راهنماییتون. برای ریشه دارکردن ساقه جدید کارخاصی باید انجام‌بدم.کود ۳بیست یا ۱۰.۵۲.۱۰ ؟ یا مثلا روی قسمت بریده شده ساقه شمع بریزم؟ یا همون دارچین خوبه؟ و اون قسمت برگها که درآب ریشه زد رو تاکی در اب نگه دارم و کی به خاک منتقل کنم؟ و ترکیب خاک ؟ لطفا

۱۴۰۰-۱۲-۲۱ ۲۳:۴۵:۱۲

کارشناس شماره ۱

بهتره اگه ماسه ی نرم دارید قلمه رو داخل اون بکارید در غیر اینصورت داخل اب قرار بدید و وقتی نوک ریشه زد در حد یکی دوسانت ، اونرو به خاک منتقل کنید . بعد از برش اجازه بدید یکی دو ساعت بمونه تا تهش پینه ببنده . قلمه تا زمانی که ریشه دار نشده به کود نیازی نداره

۱۴۰۰-۱۲-۲۲ ۰۵:۳۳:۴۷

مونا مسرت

تشکر و سوالم درمورد اون قسمت ساقه بریده شده که الان توخاک هست پاسخ ندادین. روی قسمت بریده شده شمع بریزم یا دارچین یا ... ؟ و استفاده از کودها روبرای ساقه ای که الان توخاک گلدون هست پرسیدم.

۱۴۰۰-۱۲-۲۲ ۰۸:۰۷:۳۹

کارشناس شماره ۱

نیازی به دارچین و .. نیست همینکه بزارید تهش کمی پینه ببنده کافیه . برای کوددهی هم میتونید از کود سه بیست استفاده کنید . از بهار تا اواخر تابستان ماهی یکبار براش کافی هستش .

۱۴۰۰-۱۲-۲۲ ۲۳:۱۲:۱۶

مونا مسرت

سلام. وقت بخیر. قلمه یوکا در آب گذاشتم ریشه زده .با راهنمایی شما فکرکنم الان باید به خاک منتقل کنم. ترکیب خاک رو میفرمایین؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۱۴:۳۹:۰۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . ترکیبی از خاک باغچه و کمی ماسه و کمی خاکبرگ و کود دامی کاملا پوسیده یا ورمی کمپوست خوبه ، خاک باید بافتی متوسط داشته باشه و زیاد سبک نباشه .

۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۲۲:۱۴:۲۷

مونا مسرت

ممنون.‌درحال حاضر دسترسی به این ترکیب خاک دارم (بستر آماده کشت بهکام ترکیبات کوکوپیت. پیت ماس.پرلیت.کمپوست ) ایا این ترکیب خاک قابل قبول هست؟یا دقیقا انچه شما نوشتین تهیه کنم؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۲۳:۲۹:۵۱

کارشناس شماره ۱

فعلا برای ریشه زایی ، خاکی که دارید ، مناسبه ، اما بعد از ریشه زایی بهتره در خاک مناسب ، که حاوی خاک باغچه هم باشه کاشته بشه .

۱۴۰۱-۰۱-۱۷ ۲۲:۳۰:۲۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@