پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهسا عبداللهیان

تعداد سوال: ۵

شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۳۳۴

سلام روز بخیر من قبلا هم پر مورد ریزش برگ های شفلرام پرسیده بودم. که کود تنش زدا و سم پاشی و رطوبت درمانی ای که گفته بودید رو انجام دادم و حالش خوب شده بود. چند وقت پیش دوباره برگاش شروع به ریختن کرد. لکه سفید آفت دیدم . سم پاشی کردم و جاشو عوض کردم گذاشتم کنار پنجره جنوبی ، چون اینجا خونده بودم که نور دوست داره. ولی همچنان برگاش داره میریزه و سر دوتا از شاخه هاش قهوه ای شده... دستم به دامنتون ، چیکار کنم از دست نره.😔😔😔😔

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۳ ۱۲:۰۹:۱۹

مهسا عبداللهیان

عکس شاخه هارو هم براتون میفرستم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۳ ۱۲:۱۲:۰۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چه سمی استفاده کردید؟ علایم آفت به چه شکل بود ؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۳ ۱۲:۱۳:۲۴

مهسا عبداللهیان

یکی دو جا شبیه شپشک آردی... چون قبلا گلدونام گرفته بودن، میشناختم. البته کم بود و دیگه ندیدم... عکس سم رو براتون میفرستم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۳ ۱۲:۱۸:۵۵

کارشناس شماره ۲

افتاب مستقیم به گیاهتون میخوره؟ و دیگه حالت شپسک رو روی برگ نمیبینید؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۴ ۲۲:۲۲:۱۱

مهسا عبداللهیان

بله آفتاب مستقیم میخوره... نه دیگه شپشک نمیبینم.

۱۴۰۰-۱۲-۲۴ ۲۲:۳۹:۵۵

کارشناس شماره ۲

گیاهتون رو جایی بزارید که نور خوب داشته باشه ولی افتاب مستقیم باعث سوختگی گیاهتون شده از پنجره فاصله بدید و یکم رطوبت اطرافشو بالا ببرید از قرار دادن چند ظرف اب کنار گلدون یا دستگاه بخور میتونید استفاده کنید دقت کنید اصلاا غبار پاشی نشه گیاهتون و ببینید بعد این تغییرات بازهم سیاه شدن ساقه و برگ ادامه داره؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۰۰:۰۵:۴۸

مهسا عبداللهیان

ممنونم. نور از پشت پرده براش مناسبه؟ پرده ی توری؟ که دیگه جاشو عوض نکنم؟ و اینکه میشه یه قارچ کش معرفی کنید که به سانسوریا و هر گیاهی بشه زد و البته موجود هم داشته باشید... ممنون میشم.

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۱:۱۰:۵۰

کارشناس شماره ۲

بله حتما الان براتون لینک قارچکش و میزارم و بله میشه پشت پرده باشه براش نور عالیه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۱:۴۲:۰۹

مهسا عبداللهیان

این قارچ کش تون موجود نیست. این پیام میاد.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۱:۴۷:۱۲

کارشناس شماره ۲

بله بخاطر تعطیلات تا ۱۵ فروردین ارسال نداریم چون پست ارسال نداره براتون اسمشو مینویسم که اگر خواستید زودتر تهیه کنید قارچکش مانکوزب

۱۴۰۰-۱۲-۲۷ ۱۵:۱۳:۰۵

مهسا عبداللهیان

خیلی ممنونم✨?

۱۴۰۰-۱۲-۲۷ ۱۵:۴۸:۵۳

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۰-۱۲-۲۹ ۰۲:۵۴:۳۸

مهسا عبداللهیان

سلام سال نوتون مبارک ، ببخشید ، آیا باید روی ساقه و برگ های شفلرا اسپری آب انجام داد؟ و اینکه یه تنه ی شفلرای من کامل از بین رفت و سیاه شد .و میخواستم ببینم اگر خشک شده جداش کنم که دیدم پوسیدگی خیس داره ... نمیدونم چرا. من اصلا زیاد آب نمیدم. وقتی کامل خاکش تا ته خشک میشه آب میدم ولی دو بار به فاصله چند روز روی ساقه هاش اسپری آب کردم .

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۴ ۱۶:۳۵:۳۷

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر بله حتما گیاه رو از ریشه خارج کنید احتمال زیاد ریشه ها هم پوسیده و تا جایی که پوسیدگی و نرم شدن وجد داره جدا کنید یک محلول قارچکش درست کنید و ساقه سالم باقی مانده رو 15 دقیقه در قارچکش قرار بدید و بعد در خاک سبک جدید بزارید ریشه بده خاک میتونه ترکیب کوکوپیت و پرلیت باشه هم ابیاری زیاد هم خاک متراکم و بدون تخلخل و هم نبود زهکش میتونه باعث این مشکل بشه

۱۴۰۱-۰۱-۱۴ ۲۳:۵۷:۵۴

مهسا عبداللهیان

ممنونم ،قارچ کشی که پودری باشه و بشه باهاش محلول درست کرد میشه معرفی کنید. اسپری اش رو قبلا معرفی کردید... ممنون میشم

۱۴۰۱-۰۱-۱۵ ۰۰:۰۱:۰۷

کارشناس شماره ۲

بله حتما قارچکش مانکوزب خوبه ۲ گرم در یک لیتر آب محلول کنید و سه بار به فاصله ۹ روز اسپری کنید

۱۴۰۱-۰۱-۱۵ ۱۵:۱۲:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@