پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرضیه بهارلو

تعداد سوال: ۱

درختچه یوکا ویژه

تعداد بازدید ۲۸۸

با سلام و خسته نباشید من درختچه یوکا دارم حدود 2 سال هست تا حالا مشکلی نداشته و خدا رو شکر برگهای جدید زیادی دراورده و بزرگ شده اما متاسفانه حدود 2 هفته است از ساقه برگها لکه های قهوه ای پیدا شده که به قسمتهایی از برگها هم سرایت داره میکنه و برگها لوله میشه و بعدش زرد میشه تا حالا سابقه نداشته نمیدونم مشکل کجاست چون من طبق قبل هفته ای یکبار ابیاری میکنم و نه گلدان عوض کردم و نه حتی جایی رو که گلدان قرار داشت جابجا کردم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چون میترسم دیر بشه و به ریشه برسه

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۵ ۱۳:۵۵:۲۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر حالت پودر خاکستری هم سطح برگ ها میبینید؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۵ ۱۴:۳۳:۵۳

مرضیه بهارلو

بله روی بعضی از برگها دیده میشه

۱۴۰۰-۱۲-۲۵ ۱۵:۳۱:۱۷

مرضیه بهارلو

البته یه مدت هست حالت مورچه مانند ولی خیلی ریز از خاکش دور گلدون راه میره

۱۴۰۰-۱۲-۲۵ ۱۵:۳۳:۵۰

کارشناس شماره ۲

حالت چسبناک هم میبینید؟ چون تجمع مورچه خودش مشکل خاصی نیست ولی نشون دهنده وجود افات دیگه هست پشت برگ هارو با دقت نگاه کنید برجستگی خاص یاتارعنکبوت نیست؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۰۰:۰۴:۰۶

مرضیه بهارلو

نه حالت چسبناک و تار عنکبوت نداره

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۰۶:۲۳:۰۴

مرضیه بهارلو

البته قبلا این مورچه ها بوده و مشکلی پیش نیومده بود فقط میخام بدونم خاکش ایا مشکل داره؟ دوم اینه اگر قراره کود قارچ کش یا چیز دیگری به خاک بدم اعلام کنید بهم چون امروز باید به دادش برسم و ترکیب خاک یوکا رو هم بهم بگین باید چی باشه؟؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۰:۰۲:۴۱

کارشناس شماره ۲

بله حتما براتون لینک قارچکش و‌افتکش میزارم چون گیاه لکه های قارچی داره اول نیاز هست روی لکه ها قارچکش اسپری کنید و بعد از ۳ تا چهارروز اسپری پاشی سم تکرار بشه بهتره حدود یکماه دیگه خاک کلا تعویض بشه و حتما سطح برک و ساقه در این مدت چک بشه که اگر علایم آفت دیدید یاحالت چسبناکی سطح برگ سریعا افتکش اسپری کنید غبار پاشی انجام نشه زمان آبیاری هم مراقب باشید آب سطح ساقه ریخته نشه و سعی کنید در روز یکی دوساعت هوای تازه به گیاهتون برسه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide) حشره کش مالاتیون Malathion
۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۱:۴۵:۰۶

کارشناس شماره ۲

واگر تغییراتی در گیاه دیدید از،همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۱:۴۵:۲۵

مرضیه بهارلو

با تشکر از راهنماییتون یعنی فقط قسمتهای ساقه و بعضی از برگها که لکه پیدا کرده اسپری کنم؟ دوم اینکه تا کی ادامه بدم اسپری کردن رو ؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۲:۰۷:۱۰

مرضیه بهارلو

لینک قارچکش قابل لود نیست و خطا میده و وقتی باز میشه داخل صفحه چیزی قابل مشاهده نیست و نوشته ارسال به شهرستانها بعد از 15 فروردین تا اون موقعه که گل من نابود میشه لطف میکنید اسم کامل قارچکش رو اعلام بکنید

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۲:۵۵:۲۲

کارشناس شماره ۲

بله ارسال در عید نداریم چون پست ارسال نداره براتون اسمشو مینویسم قارچکش مانکوزب تهیه کردید دوبار به فاصله ۹ روز سطح برگ ها اسپری کنید اگر قارچکش بردوفیکس هم پیدا کنید خوبه

۱۴۰۰-۱۲-۲۷ ۱۵:۱۱:۵۸

مرضیه بهارلو

با تشکر از راهنماییتون??

۱۴۰۰-۱۲-۲۷ ۱۵:۲۳:۲۸

کارشناس شماره ۲

خواهش می کنم

۱۴۰۰-۱۲-۲۸ ۰۲:۴۲:۰۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@