پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

پریا مالکی

تعداد سوال: ۱

فیکوس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۳۱۹

سلام وقت شما بخیر من تقریبا دو هفته شده که این فیکوس لیراتا رو خریدم اول که خریدم دو سه برگ پایین ساقه لکه های قهوه ای داشت فروشنده گفت چیزی نیست خوب میشه وقتی خریدم خاک و گلدون گل رو عوض کردم سه چهار روز یه بار بهش آب میدم پشت پنجره گذاشتم ولی چون از قارچی شدن ریشه و برگ ترسیدم آبیاری و غبارپاشیشو زیاد نکردم الان برگهای بالایی هم داره لکه ی قهوه ای میزنه می‌خوام تا کامل خراب نشده نجاتش بدم امروز هم قارچ‌کش بنومیل هم با آب توی خاکش ریختم هم روی برگاش اسپری کردم لطفا راهنمایی کنین که دیگه باید چیکار کنم براش که نجاتش بدم خودم احساس می کنم ساقه از پایین یعنی از توی خاک به بالا خشکتره به نسبت لطفا شما هم با دیدن عکس راهنماییم کنین ممنون اون نقطه های سفید بخاطر قارچکشه که الان زدم

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۵ ۱۶:۰۷:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر . تهویه ی محیط به چه صورته ؟ آیا محیط کاملا بسته است یا اینکه روزها برای تعویض هوا پنجره باز میکنید ؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۰۰:۵۴:۰۷

پریا مالکی

روزی یکبار به مدت نیم ساعت تا یک ساعت در بالکن رو باز می کنم

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۰۰:۵۸:۵۳

پریا مالکی

روزی یکبار به مدت نیم ساعت تا یک ساعت در بالکن رو باز می کنم و لطفا پایین ساقه رو توی عکس نگاه کنین ببینین داره خشک میشه یا من اشتباه می کنم

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۰۱:۰۱:۴۵

کارشناس شماره ۱

ظاهرا در تصویر چیز غیر عادی در ساقه مشاهده نمیشه . اینکه میفرمایید پایین ساقه داره خشک میشه ایا قبلا به همین صورت بوده یا جدیدا دچار این مشکل شده ؟ و ایا این خشکی در حال پیشرفت به بالای ساقه هستش ؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۲۲:۴۲:۱۰

پریا مالکی

از اول خریدم همینجوری بود و مدت زیادی نیست که خریدمش همون‌طور که گفتم تقریبا دو هفته ای میشه ولی خشکی رو به پیشرفت نیست فقط من فکر کردم شاید از ریشه دچار مشکل شده باشه و رو به خشک شدن بره

۱۴۰۰-۱۲-۲۷ ۰۱:۵۰:۵۹

کارشناس شماره ۱

اگه در حال پیشرفت نیست نگران نباشید .

۱۴۰۰-۱۲-۲۸ ۰۰:۱۵:۲۴

پریا مالکی

باشه خیلی ممنون فقط برای لکه های قهوه ای نوک برگ و روی برگ باید چیکار کنم ممنون میشم برای این هم راهنماییم کنین می ترسم همه ی برگارو کم کم از بین ببره

۱۴۰۰-۱۲-۲۸ ۱۳:۳۰:۵۹

کارشناس شماره ۱

لکه ها بعلت شرایط نامناسب محیطی ایجاد میشن و ممکنه تا آخر ادامه پیدا کنن و باعث سیاه شدن اون برگ و سقوط برگ بشن . باید براش محیطی پرنور با تهویه ی عالی در نظر بگیرید که کمتر دچار آسیب بشه. فعلا روی برگها آب اسپری نکنید و برای تمیز کردن برگها از دستمال بدون پرز استفاده کنید . میتونید بهش قارچ کش هم بزنید اما اگه شرایط محیطی بهبود پیدا نکنه ، سمپاشی تاثیر چندانی نخواهد داشت .

۱۴۰۰-۱۲-۲۹ ۰۱:۰۵:۵۳

پریا مالکی

ممنونم ازتون که انقد دقیق و کامل راهنمایی کردین

۱۴۰۰-۱۲-۲۹ ۰۱:۱۱:۲۲

کارشناس شماره ۱

موفق باشید .

۱۴۰۱-۰۱-۰۱ ۰۰:۰۱:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@