پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرشته صفازی

تعداد سوال: ۳

گل رازقی ویژه

تعداد بازدید ۱۹۳

۶ ماه هست گل رازقی خریدم هفته ای یکبار اب میدم ولی از ۳ ماه پیش برگاش شروع به خشک شدن کرد و الان هم برگاش قهوهای و پلاسیده میشه ومیریزه کلا چند تا شاخه بدن برگ شده که سر شاخه ها هم خشکه پشت پنجره بود ولی الن گذاشتم توی بالکن

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۰۹:۲۸:۵۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برگ های پیچ خورده رو‌چک کنید علایم افت و حشره داخل برگ ها میبینید؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۱:۳۷:۵۵

فرشته صفازی

سلام چک کردم آفتی نداشت البته همون ۶ ماه پیش که خریدم کرهمای سبز رنگهداشت که برگها را میخوردند که با یم پاشی و جدا کردن دانه ای نابود شدند ولی الان کلا سر شا خه ها خشک شده و یک شاخه جدید از پایین داده که به نظرم اون هم برگهای سالمی نداره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۰ ۱۴:۵۵:۰۶

کارشناس شماره ۲

وقتی به گیاهتون آب میدید آ اضافی از زیر گلدون خارج میشه؟ اگر انتهای گلدون بسته باشه یاخشکی زیاد کشیده باشه تنش به گیاهتون وارد میشه و ریشه آسیب میبینه و نتیجش در پوسیدگی برگ ها مشخص میشه که نیاز هست ریشه گیاه بررسی بشه و اگر قسمت پوسیده وجود داشت جدا بشه قارچکش سطح ریشه اسپری بشه و گیاه در خاک جدید کاشته بشه

۱۴۰۱-۰۱-۱۱ ۰۲:۴۱:۱۱

فرشته صفازی

بله اب خارج میشه و من زمستان هفته ای یکبار والان هفته ای دوبار اب میدم و سیرابش میکنم منظور از قارچ کش سطحی چیه؟ اسپری بشه؟ چند بار با چه فاصله؟ ابدهی همین روند خوبه؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۱۵:۱۳:۰۵

کارشناس شماره ۲

قارچکش به شکل اسپری‌سطح برگ زده بشه و کمی هم داخل خاک به شکل آب ابیاری فقط یک مورد دیگه دست بزنید ببینید ساقه ها سفت و مستحکم هست؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۷ ۰۰:۴۶:۰۴

فرشته صفازی

بله ولی اکثر ساقه ها خشک شده

۱۴۰۱-۰۳-۱۱ ۱۲:۱۴:۲۹

کارشناس شماره ۲

حتما ساقه هایی که کامل خشکه و دست میزنید پوک شده رو هرس کنید تا گیاه انرژی بیشتری داشته باشه

۱۴۰۱-۰۳-۱۲ ۰۱:۴۴:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@