پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهتا معلمیان

تعداد سوال: ۴

زرد شدن ساقه اصلی و برگهای گیاه ویژه

تعداد بازدید ۴۱۳

مدت دو سال است که این گیاه دارم، تقریبا از سه ماه پیش برگهاش شروع کرد به زرد شدن. البته از بس پر شده بود، نفهمیده بودم یه خاکش رفته بود پایین و یه مقداری از ریشه هاش زده بود بیرون. خاک برگ بهش اضافه کردم و سه قاشق ورمی کمپوست روی خاکش ریختم. برگهای زردش هم جدا کردم. ولی هنوز برگها و ساقه اصلیش دارن زرد میشن. چی کار باید بکنم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۱۶:۱۲:۴۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته و آیا خاک گلدان زهکشی خوبی داره و آب به راحتی در آن نفوذ میکنه ؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۶ ۲۲:۴۵:۴۶

مهتا معلمیان

هفته ای یک بار آبیاری میشه. منظورتون از زهکشی مناسب متوجه نشدم. گلدانش همونیه که از اول گل توش بوده.

۱۴۰۰-۱۲-۲۷ ۰۸:۵۵:۱۷

کارشناس شماره ۱

منظور اینه که وقتی بهش آب میدید آب به راحتی در خاک گلدان نفوذ میکنه یا اینکه خاک گلدان سفت و متراکم هستش ؟ در طی این دوسال خاک تعویض نشده ؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۸ ۰۰:۱۷:۴۸

مهتا معلمیان

بله به راحتی نفوذ میکنه، این مدت یک بار خاکش عوض کردم

۱۴۰۰-۱۲-۲۸ ۰۰:۲۵:۰۱

کارشناس شماره ۱

مدتی گلدان را در محیطی خنکتر و با تهویه ی بهتر بزارید و آبیاری رو زمانی که خاک نسبتا خشکه انجام بدید .

۱۴۰۰-۱۲-۲۹ ۰۱:۰۹:۱۴

مهتا معلمیان

محیط گیاه خنک و نزدیک پنجره‌اس.

۱۴۰۰-۱۲-۲۹ ۰۱:۱۲:۴۲

کارشناس شماره ۱

اگه محیطش خنکه باید فاصله ی بین دو آبیاری رو بیشتر کنید .

۱۴۰۱-۰۱-۰۱ ۰۰:۰۳:۴۲

مهتا معلمیان

روز به روز حال گلم داره بدتر میشه. ساقه های اصلی زرد شدن. چی کار باید بکنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۳ ۱۰:۲۱:۱۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . گیاه رو از خاک خارج کنید و وضعیت ریشه رو چک کنید اگر پوسیدگی داشت قسمتهای آسیب دیده رو جدا کنید و بعد گیاه رو در خاک جدید و گلدان کوچکتر بکارید . اما اگه ریشه خشکی داشت قسمتهای کاملا خشک رو جدا کنید و گیاه رو در اب قرار بدید و بعد از سرحال شدن به خاک منتقل کنید

۱۴۰۱-۰۱-۱۳ ۲۳:۲۱:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@