پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فهیمه مقدم

تعداد سوال: ۱

زامیفولیا ویژه

تعداد بازدید ۳۴۱

سلام من یه زامیفولیا دارم که یه ماهه خریدم کوچیکه و دوتا شاخه داره و برگاش سبز روشن هست. اوایل هفته ای یه بار آب میدادم بعد آبیاری رو کمتر کردم دو هفته یبار. فاصله یه متری از پنجره شرقی هست. دیروز بیدار شدم دیدم یکی از شاخه هاش کلا کج شده افتاده روی خاک

۱۴۰۰-۱۲-۲۷ ۰۹:۰۰:۵۳

فهیمه مقدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۷ ۰۹:۱۱:۲۲

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر زمانیکه به گیاهتون آب میدید آب اضافی از زیرگلدون خارج میشه؟

۱۴۰۰-۱۲-۲۷ ۱۵:۰۹:۵۱

فهیمه مقدم

خاک خودش خیلی سبکتر بود. من گلدونشو یه هفته پیش عوض کردم و به خاک خودش دست نزدم ولی برای پر کردن فضای خالی دورش و یکم روش از این خاک استفاده کردم. من کلا بهش خیلی کم مثلا یه نصف استکان آب میدم چون گلدونش خیلی کوچیکه. الان دوباره تست کردم شاید یک چهارم اون آب از زیرش خارج شد. این عکس خاکی هست که بهش اضافه کردم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۹ ۰۹:۱۰:۴۸

فهیمه مقدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۰-۱۲-۲۹ ۰۹:۱۲:۱۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

وقتتون بخیر خب ببینید دقیقا یکی از علت های اویزان شدن گیاه ابیاری نامنظم هست بین دو ابیاری برای زامیفولیا نیاز هست سه چهارم خاک گلدان خشک بشه بعد ابیاری کنید ولی لازمه در هرابیاری خاک گیاه سیراب بشه که نشونش خارج شدن چندقطره آب از زیرگلدونه و بعد از تعویض خاک بهتره همیشه یک نوبت ابیاری با قارچکش انجام بشه که گیاهتون دچار تنش نشه اگر با تنظیم ابیاری حال گیاهتون بهتر نشد حتما دوباره از خاک خارج کنید و ریششو بررسی کنید و‌نتیجه رو از همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۰-۱۲-۲۹ ۲۳:۴۸:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@