پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهرداد آذر

تعداد سوال: ۱

زامیفولیا ویژه

تعداد بازدید ۳۱۷

با سلام. من یک گلدان زامیفولیا خریدم از گلخانه. شب که به منزل بردیم یک شب در حیاط ماند و هوا بسیار سرد بود. حالا به داخل منتقل شده ولی برگهای تازه‌اش حالا به شدت خشک و جمع شده. چکار کنم که نجاتش بدم؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۰۷ ۱۵:۴۱:۴۲

مهرداد آذر

اون لکه های روی برگ گیاه چیز خاصی نیست رد آب هست

۱۴۰۱-۰۱-۰۷ ۱۵:۴۴:۵۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . گیاه دچار سوختگی شده . اما گیاه از بین نرفته . تمام ساقه ها ی آسیب دیده رو قطع کنید . میتونید تو آب بزارید تا دوباره ریشه بده . گلدون اصلی رو هم که با مقداری ساقه باقی مونده با کود سه بیست تقویت کنید تا دوباره جوانه جدید بزنه . اگر سوال دیگه ای در این مورد دارید در خدمتتونم .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۱-۰۱-۰۷ ۲۰:۵۷:۵۸

مهرداد آذر

از ساقه یعنی ساقه ی اصلی؟ یا ساقه های نازک هر برگ؟

۱۴۰۱-۰۱-۰۸ ۱۱:۵۹:۱۴

کارشناس شماره ۱

ساقه اصلی

۱۴۰۱-۰۱-۰۹ ۰۱:۳۷:۵۷

مهرداد آذر

سپاسگزارم. فقط اینکه از چه ناحیه ای قطع کنم؟ و اینکه بعد ازینکه در آب گذاشتم و ریشه زد دوباره در خاک بکارم؟

۱۴۰۱-۰۱-۰۹ ۰۱:۵۹:۰۶

کارشناس شماره ۱

از قسمتی که علامت زده شده تمام ساقه ها رو قطع کنید . بله بعد از تشکیل ریشه و ریزوم میتونید اون ساقه ها رو به خاک منتقل کنید تا جوانه زایی انجام بشه ، بعد از جوانه زایی ، به مرور قلمه ها از بین میرن و شما گیاه جدید خواهید داشت . گیاه رو با کود آهن و کود فسفر بالا و گاهی اوقات سه بیست ، به تناوب ، تغذیه کنید .

تصاویر ارسالی
محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 20-20-20 کلات آهن
۱۴۰۱-۰۱-۰۹ ۲۳:۴۳:۳۹

مهرداد آذر

سپاسگزارم لطف کردید?

۱۴۰۱-۰۱-۱۰ ۰۱:۰۸:۳۲

مهرداد آذر

ببخشید برای آخرین سوال؛ ساقه رو که قطع کردم و خواستم داخل آب بذارم تا ریشه و ریزوم تشکبل بشه آیا دستورالعمل خاصی داره؟ یا همینطور بذارم داخل آب خالی؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۰ ۰۲:۰۱:۰۴

کارشناس شماره ۱

بله داخل اب خالی بزارید . حدود یک الی دوماه طول میکشه تا ریشه و ریزوم تشکیل بشه .

۱۴۰۱-۰۱-۱۱ ۰۱:۰۹:۴۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@