پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

امین نورا

تعداد سوال: ۱

خم شدن کامل دیفن باخیا ویژه

تعداد بازدید ۱۱۸۰

سلام و وقت بخیر، گیاه دیفن باخیا من بسیار بززگ شده و هر چند وقت به سمت پنجره خم میشد، من متناوبا میچرخوندمش که به یه طرف خم نشه تا اینکه امروز متوجه شدم کمی بیشتر خم شده، عصر که از بیرون به خونه برگشتم دیدم کاملا خم شده روو زمین اما ساقه نشکسته و اسیب به ظاهر ندیده. الان به یا نخ فیکسش کردم و ثابت ایستاده، به نظر شما اسیب دیده؟ راهکارتون چیه؟ الان برم قیم بخرم واسش؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۰۷ ۲۲:۱۴:۱۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . سال نو مبارک . معمولا وقتی گیاه به این حالت میشه بهتره سربرداری بشه . یعنی گیاه رو از ساقه قطع کنید و دوباره ریشه دار کنید . اینطوری هم گیاهی با قد کوتاهتر خواهید داشت و ام اینکه گلدون اصلی پرپشت تر میشه . بهار فصل خوبی برای قلمه گرفتن هستش .

۱۴۰۱-۰۱-۰۸ ۱۱:۵۶:۳۲

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر انتهای ساقه دیفن رو چک کنید ببینید نرم هم شده؟ و زمان آبیاری آب اضافه از زیر گلدان خارج میشه؟

۱۴۰۱-۰۱-۰۸ ۱۱:۵۷:۱۵

امین نورا

تعداد سوال: ۱

عرض به خدمت شما که خاکش رو دو ماه پیش با خاکی مطلوب عوض کردم و زیر خاک پوکه هم ریختم، از نظر ابیاری مشکلی نداره، ساقه هم نرم و ابکی نشده اما خم میشه و نمیشکنه، غیر از قلمه برداری ایا میتونم تکیه گاه درست کنم؟ ایده شما چیه؟

۱۴۰۱-۰۱-۰۸ ۱۲:۰۳:۰۹

کارشناس شماره ۱

بله میتونید قیم هم براش بزارید اما ممکنه شکل ظاهری گیاه به مرور کمی نازیبا به نظر برسه . میتونید یا سربرداری انجام بدید و یا اینکه با استفاده از تکیه گاه ایستاییِ لازم رو به گیاه بدید این بستگی به سلیقه ی شخصی شما داره .

۱۴۰۱-۰۱-۰۹ ۰۱:۴۶:۰۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@