پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

آراد ت

تعداد سوال: ۳

مرجان مینیاتوری ویژه

تعداد بازدید ۲۲۷

سلام سال نو مبارک مرجان مینیاتوری دوساله ای دارم که خیلی باریک و بلند شده اما برگ نو از بالا و پایین میداد و امسال اول اسفند برای اولین بار بصورت تک تک گل هم داد گلدونش کوچک بود هفته دوم اسفند گلدونشو عوص کردم خاک باعچه ماسه ورمی کمپوست و زهکشی مناسب اما شوک خورده و تا الان که یک ماه میگذره هنوز برگ یا گل نداده و برگهتی قبلش هم جمع شده و بیحاله البته ریزش نداشته زرد هم نشده چکار کنم برگرده؟ هم خیلی باریک و بلنده هم شوک زده مرسی از پاسختون

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۰ ۱۵:۱۹:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقت بخیر سال نو مبارک .گیاهتون به هرس کردن نیاز داره . اینکه یکماه گذشته و گیاه رشدی نداشته میتونه بعلت نور کم یا کمبود اب باشه ، اما از طرفی چون یکماه اخیر ، فصل زمستان بوده ، کند بودن رشد ، طبیعی هستش ، میتونید گیاه رو هرس کنید تا هم پرشاخه بشه و هم قویتر ، البته با هرس کردن به رشد گیاه هم کمک میکنید . با کود پتاس بالا ، هر دو هفته یکبار تغذیه اش کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36
۱۴۰۱-۰۱-۱۱ ۰۱:۲۰:۴۲

آراد ت

چجور هرس کنم'؟ تک شاخه هست....مراحل هرس را کامل بگید لطفا

۱۴۰۱-۰۱-۱۱ ۰۷:۱۲:۵۹

آراد ت

و اینکه گیاه فرش نیست در طول زمستان رشد داشت گل هم داد گفته بودم توی متنی که نوشتم بعد از تعویض گلدان برگهاش فرش نیستن و یک ماه هم گذشته مربوط به فصل نیست مربوط به شوک تعویض گلدان هست با این شرایط باز شوک جدید بدم و هرس کنم؟ برگها یکم شل هستن اگر میگید هرس باید بشه مراحلو بگید اگر راهی هست که از شوک دربیاد اول اونو بفرمایید که بعدش هرس کنم.... گود هم ۱۲ ۱۲ ۳۸ ماهی یکبار میدادم

۱۴۰۱-۰۱-۱۱ ۰۷:۲۱:۱۳

کارشناس شماره ۱

معمولا بعد از تعویض گلدان و خاک تا یکماه نیازی به کوددهی نیست . هرس کردن باعث میشه گیاه جوانه های جدید بزنه . برای هرس کردن بهتره ساقه رو از جایی که دوست دارید گیاه پرپشت بشه قطع کنید . قسمت بالا که قطع شده رو بعد از یکی دو ساعت در ماسه بکارید تا ریشه دار بشه . گیاه اصلی رو در کنار پنجره ی نور گیر قرار بدید و هرزمان خاکش خشک بود بهش اب بدید بعد از اینکه جوانه ها تشکیل شدن کوددهی با کود پتاس بالا رو شروع کنید .

۱۴۰۱-۰۱-۱۲ ۱۱:۳۴:۳۶

آراد ت

ممنون از پاسخگوییتون پس جمع بندی کل درباره مرجان من... شما میفرمایید شوک یک ماهه گیاه بعد از تعویض گلدان طبیعیه با وجودی که هنوز اثری از برگ دادن جدید نداره؟ با وجودیکه تا نیمه دوم اسفند برگ میداد؟ و الان که یک ماه از تعویص گلدان گذشته اقدام به قلمه زدن کنم؟ شوک جدید باعث از بین رفتن گیاه نمیشه؟ من عکس جدید هم از نزدیک میزارم ممنون

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۲ ۱۷:۲۷:۱۴

کارشناس شماره ۱

الان گیاهتون ظاهرا حالش خوبه فقط توقف رشد داره و اینکه آیا برگهای بالایی کمی پیچش دارند؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۲ ۲۳:۲۰:۰۵

آراد ت

بله بعد از تعویص گلدان دوتا برگ بالایی کمی پیچش پیدا کرد و بقیه هم حالت افتادگی دارند ولی شل و قابل جدا شدن نیستن هیچکدام آفت ندارن و چسبناک نیستن

۱۴۰۱-۰۱-۱۲ ۲۳:۲۳:۵۸

کارشناس شماره ۱

چون یکماه از تعویض گلدان گذشته میتونید هرس رو انجام بدید. موردی نداره . اگر پیچش را در برگهای بالایی و یا جوانه های جدید ، ادامه دار دیدید، یکبار بهش سم حشره کش بزنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور) حشره کش مالاتیون Malathion حشره کش دیازینون Diazinon
۱۴۰۱-۰۱-۱۲ ۲۳:۴۳:۴۹

آراد ت

خیلی ممنون از صبرتون در پاسخگویی به من

۱۴۰۱-۰۱-۱۲ ۲۳:۴۶:۲۰

کارشناس شماره ۱

خواهش میکنم انجام وظیفه بود .

۱۴۰۱-۰۱-۱۲ ۲۳:۴۷:۰۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@