پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

عاطفه ترکمان

تعداد سوال: ۱

گیاه فیلودندرون ویژه

تعداد بازدید ۲۰۳

سلام وقت بخیر من یک گیاه فیلودندرون حدود یکماه پیش خریدم بعد ازیک هفته ده روز شروع به زنگ زدگی برگها و بی‌حال شدن کرد و یکی از غنچه های مرکز گیاه حالت لزیج شد با اینکه دو بار بیشتر آب ندادیم بهش با یک کارشناس گیاه مشورت کردم گفتند خاکش رو عوض کنید و از مخلوط کمپوست ورمی و خاک غنی کاشت استفاده کردم و از سم قارچ کش روی ریشه ها و زهکشی استفاده کردم اما بعد از دوروز روند زرد شدن و زنگ زدگی بیشتر شده چکار باید بکنم لطفا راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۰ ۲۳:۴۱:۰۸

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ، سال نو مبارک ، آیا بین دو آبیاری خاک گلدون خشک شده بود ؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۱ ۰۱:۲۳:۴۲

عاطفه ترکمان

بله چون مقدار آبیاری خیلی کم بود حتی وقتی خاکش رو عوض کردم به اندازه یک استکان کوچک اونم بعد دوروز آب دادم

۱۴۰۱-۰۱-۱۱ ۰۱:۲۹:۱۵

کارشناس شماره ۱

مکان نگهداری گیاه رو کمی خنک و با تهویه ی بهتر ، کنید . یک استکان اب براش کم هستش چون فقط سطح خاک رو مرطوب میکنه . وقتی خاک کاملا خشک هستش سعی کنید مقداری آب بدید که اب به ریشه هم برسه . بهش کود دادید ؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۲ ۱۱:۴۱:۳۱

عاطفه ترکمان

هوای خونه تقریبا معتدل نه سرد و نه گرم چشم آب هم دادم چه کودی باید بدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۳ ۱۶:۰۰:۵۵

کارشناس شماره ۱

برای برگزایی میتونید بهش سه بیست بدید اما اول ابیاری رو کنترل کنید تا مشکل اش برطرف بشه بعد کوددهی رو شروع کنید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 20-20-20
۱۴۰۱-۰۱-۱۳ ۲۳:۳۵:۵۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@