پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

emily_nd

تعداد سوال: ۱

نخل اریکا ویژه

تعداد بازدید ۳۴۳

سلام وقت بخیر ، من هفته پیش یک نخل اریکا با قد ۲ ونیم از گلخونه خریدم امروز دیدم یکی از شاخه ها زرد شده قطع کردم، بعضی از برگاش هم لک زرد و نوکش سوخته انگار و گیاهم بی حاله حالت برگا داره میاد سمت پایین ، باید چیکار کنم مشکلش چیه؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۳ ۰۱:۴۷:۲۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه رو ارسال کنید و بفرمایید نحوه ی ابیاری به چه صورت بوده و گیاه از نظر نور و دما در چه شرایطی قرار داره ؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۳ ۰۷:۴۵:۴۷

emily_nd

خاکش از وقتی رسیده یکم نم داشت هنوز ابیاری نکردم، نور هم نزدیک پنجره و در ورودی هست(خانه ویلایی) رطوبت هم دیروز ابپاشی کردم برگاش رو اما روز اول اینکارو نکردم

۱۴۰۱-۰۱-۱۳ ۱۳:۰۴:۲۱

emily_nd

یکی از شاخه های پایین سبز بود، یهو طی یک روز زرد شد ، و اون لک های روی برگ روی بقیه عکس ها وقتی بدستم رسید بود

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۳ ۱۳:۰۷:۳۲

emily_nd

۱۴۰۱-۰۱-۱۳ ۱۳:۳۰:۰۹

کارشناس شماره ۱

گلدان را در محیطی سایه تر قرار بدید . برگهای آسیب دیده رو قطع کنید و هرزمان خاک گلدان خشک بود گیاه رو سیراب کنید . رطوبتِ خاک رو قبل از آبیاری با سیخ چوبی تست کنید

۱۴۰۱-۰۱-۱۳ ۲۳:۴۱:۰۶

emily_nd

قارچ نداره گیاهم؟؟؟ یا برگهایی که نصف شده حشره نزده؟؟ نیازی به کود و کار خاصی نیست؟؟؟؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۳ ۲۳:۴۵:۴۰

emily_nd

برگها رو به چه صورت و از کجا قطع کنم؟ و برگهایی که قطع میشه دوباره در میاد؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۳ ۲۳:۵۴:۴۲

emily_nd

ببینید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۳ ۲۳:۵۷:۰۶

کارشناس شماره ۱

برگهای الوده رو از انتهای ساقه قطع کنید . برگهای جدید از وسط گیاه درمیان . بهش یکبار سم کنفیدور بزنید . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۱-۱۴ ۲۳:۰۷:۰۲

emily_nd

سلام، گیاهم اینجوری شده ! دلیلش چیه؟ چیکار کنم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۳۰ ۲۲:۵۹:۲۶

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر ، نحوه ی رطوبت رسانی و آبیاری به چه صورت هستش ؟

۱۴۰۱-۰۱-۳۱ ۲۲:۲۱:۰۸

emily_nd

هفته ای ۲ با اب میدم رطوبت رسانی کار خاصی نکردم

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۰۰:۴۷:۴۸

کارشناس شماره ۱

در هر نوبت آبیاری چقدر اب در گلدان میریزید ؟ ایا بین دو آبیاری خاک گلدان خشک میشه ؟

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۰۶:۰۳:۱۵

emily_nd

من در حدی اب میریزم که اب از زیر گلدان خارج شه، اره سطح خاک که خشک شد دوباره اب میدم

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۱۵:۰۴:۱۶

کارشناس شماره ۱

اجازه بدید کمی بیشتر خاک خشک بشه ، حداقل یک چهارم خاک خشک باشه بعد اب بدید ، میتونید برای تامین رطوبت براش جزیره بسازید ، به گیاه هوای تازه و نور زیاد و غیر مستقیم برسونید .

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۲۲:۴۸:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@