پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

سمیه رنجبر

تعداد سوال: ۲

فیلوکس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۴۴۰

سلام وقتتون بخیر من یک فیکوس لیراتا به تازگی خریدم که روی برگ وپشت برگ ها خال های قهوه ای کوچیکی هستن و بعضی از برگ ها دچار پارگی شدن و جوانه ای هم که تازه زده بوده خشک شد(وقتی خریدم خشک بود) خود ساقه گیاه هم هم خال های قهوه ای دارد

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۴ ۱۳:۱۷:۳۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر میتونید از اون برجستگی ها یک عکس ارسال بفرمایید و‌حالت چسبناکی هم سطح برگ میبینید؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۴ ۱۵:۰۲:۲۲

سمیه رنجبر

حالت چسبناک نداره

۱۴۰۱-۰۱-۱۴ ۱۶:۰۱:۱۳

سمیه رنجبر

خیلی برجسته به نظر نمیاد یک قسمت از ساقه هم ظاهرش حالت چوبی پیدا کرده آیا طبعیه؟ اون جوانه ای خشک شده است را جدا کنم یا خیر

۱۴۰۱-۰۱-۱۴ ۱۶:۰۵:۱۷

سمیه رنجبر

خیلی برجسته به نظر نمیاد یک قسمت از ساقه هم ظاهرش حالت چوبی پیدا کرده آیا طبعیه؟ اون جوانه ای خشک شده است را جدا کنم یا خیر

۱۴۰۱-۰۱-۱۴ ۱۶:۰۶:۵۱

کارشناس شماره ۲

بله چوبی شدن تنه کاملا روند طبیعی گیاهتون هست و مشکلی نیست بله جوانه سیاه و خشک رو جدا کنید ولی لازمه درمان براش انجام بشه اگر برجستگی و علایم آفت مشاهده نکردید دو نوبت قارچکش سطح برگ اسپری کنید و داخل خاک به شکل اب ابیاری بدید و روند تغییرات و میتونید از همین تاپیک اطلاع بدید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۱-۱۵ ۰۰:۰۰:۰۵

سمیه رنجبر

سلام احساس میکنم برگ های گلم دارن از نوک قهوه ای میشن قارچ کشم دادم بهشون یه حشره ریز سیاه هم دور گلدون دیدم توی این عکس هم خال های قهوه مشخص هم قهوه ای شدن نوک برگ ها بعضی برگ ها هم حالت پارگی دارن

۱۴۰۱-۰۱-۲۴ ۱۰:۲۳:۴۷

سمیه رنجبر

سلام احساس میکنم برگ های گلم دارن از نوک قهوه ای میشن قارچ کشم دادم بهشون یه حشره ریز سیاه هم دور گلدون دیدم توی این عکس هم خال های قهوه مشخص هم قهوه ای شدن نوک برگ ها بعضی برگ ها هم حالت پارگی دارن

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۴ ۱۰:۲۶:۵۸

کارشناس شماره ۲

حشرات ریز پشت برگ هم هست؟ یک پنبه سیاه پشت برگ بکشید ببینید دونه های ریز مثل فلفل سیاه میبینید؟ .و بعد ابیاری آب اضافی از زیر گلدون خارج میشه؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۰۲:۳۶:۲۶

سمیه رنجبر

سلام وقتتون بخیر من فیکوس لیراتای مینیاتوریم فروردین ماه خریدم هنوز هیچ برگ جدیدی نداده و اینکه نوک برگ هایش قهوه ای شده حتی برگ کوچیکش هم قهوه ای شده

۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۱۲:۲۹:۱۲

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر لطفا عکسشو ارسال کنید

۱۴۰۱-۰۴-۰۷ ۲۳:۱۲:۲۰

سمیه رنجبر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۱۲ ۰۸:۴۹:۴۶

کارشناس شماره ۲

گیاهتون از ریشه مشکل داره حتما گیاه و از خاک بیرون بیارید و قسمت نرم و پوسیده ریشه رو جدا کنید قارچکش بزنید و در خاک جدیدبکارید قارچکش کاربندازیم مناسبه

۱۴۰۱-۰۴-۱۳ ۰۱:۰۸:۵۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@