پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ستار شیرمحمدلی

تعداد سوال: ۲

ریختن برگ گیاه و پوک شدن ساقه ویژه

تعداد بازدید ۲۷۷

سلام. وقت بخیر من یک گیاه یوکا داشتم که دوتا ساقه جداگانه داشت. متاسفانه برگهای یکی ریخت و ساقه شروع به نرم شدن گرفت.آب ان را هر ۱۰ روز یکبار می دادم و آب اضافی خارج می شد. وقتی بررسی کردم دیدم ساقه کلا خشک شده و پوکیده و ساقه دومی هم احساس کردم خراب شده با اینحال یک عکس گرفتم تا برای شما بفرستم و تا شما راهنمایی بفرمایید. خاک آن را هم ۳ سال است که عوض نکردم. ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید. که ریشه دومی خراب شده یا میتونم توی خاک دوباره بکارم. باتشکر.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۱۹:۰۹:۰۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . ریشه را به همراه ساقه که پوک شده قطع کنید . ساقه ی سالم را در اب قرار بدید تا ریشه دار بشه . بعد از ریشه زایی ، گیاه را به خاک منتقل کنید . سعی کنید زمانی که ریشه ها یک الی دو سانت شدند گیاه رو به خاک منتقل کنید . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۲۳:۰۸:۰۳

ستار شیرمحمدلی

ممنونم از سایت خوبتان. پس بنظر شما این ریشه را جدا کنم . درسته ؟ و اگر جواب مثبت است، وقتی جدا کردن ساقه را سریع بزارم توی اب یا بعد از چند روز که جای بریدیگ روی ساقه بهتر شدن بزارم توی اب ؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۷ ۰۱:۰۹:۵۷

ستار شیرمحمدلی

سلام دوباره. وقت بخیر من یوکا را از ساقه بریدم. میخواستم بپرسم توی اب بزارم تا ریشه دربیاره بهتر هستش یا اینکه به محلول ریشه زا آغشته و توی خاک بزارم؟ باتشکر از شما.

۱۴۰۱-۰۱-۱۷ ۱۷:۳۷:۰۱

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر هر دو روش را میتونید استفاده کنید . فقط اگر در آب ریشه دار کردید نزارید ریشه ها زیاد بزرگ بشن . تقریبا یک الی دو سانت شدند ، گیاه رو به خاک منتقل کنید

۱۴۰۱-۰۱-۱۷ ۲۲:۵۱:۱۶

ستار شیرمحمدلی

ممنونم . واقعاً سایت خوبی دارید و تعهد شما مثال زدنی است. خدا حفظتون کنه.

۱۴۰۱-۰۱-۱۷ ۲۳:۰۴:۵۵

کارشناس شماره ۱

موفق باشید . سپاس از لطف شما . اگر بازم مشکلی در مورد یوکا داشتید از طریق همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۱-۰۱-۱۸ ۲۳:۲۳:۵۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@