پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهساصفری

تعداد سوال: ۱

خمیده شدن گیاه باباآدم ویژه

تعداد بازدید ۳۷۴

باسلام و احترام من حدود ۱۵روز پیش گیاه بابا آدم تنه سبز خریدم و گلدان و عوض کردم بعد از اورده شدن به خانه برگ ها خمیده شده و یک برگ جدید دراورده لطفا کمکم کنید چیکارکنم درست بشه

۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۲۰:۵۶:۲۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا تصویر کامل گیاه رو ارسال کنید .

۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۲۳:۰۸:۵۰

مهساصفری

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۲۳:۱۳:۰۳

کارشناس شماره ۱

گیاه به شدت ضعیف هستش ،گلدان را به محیطی با نور زیاد و فیلتر شده منتقل کنید . از چه خاکی استفاده کردید ، خاک سبک ؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۲۳:۲۳:۳۰

مهساصفری

یعنی چی ضعیفه؟بله خاک برگ ریختن توش بغل پنجره قدی خوبه بذارم؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۲۳:۴۹:۲۸

مهساصفری

لطفا میگید ضعیفه یعنی چی؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۷ ۱۶:۴۰:۰۳

کارشناس شماره ۱

خاک برگ به تنهایی برای بابا آدم خاک مناسبی نیست . بافت خاکِ بابا آدم باید بافتی متوسط داشته باشه و مقداری خاک باغچه هم در ترکیب خاک وجود داشته باشه. نور پنجره ی جنوبی برای گیاه مناسبه . خاک برگ باعث میشه ایستاییِ گیاه به مرور کم بشه و گیاه برگهاش رو از دست بده .

۱۴۰۱-۰۱-۱۷ ۲۲:۵۴:۴۲

مهساصفری

خب من الان چیکار کنم؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۸ ۰۰:۲۲:۰۳

کارشناس شماره ۱

خاک رو تعویض کنید و از خاکی با بافت متوسط استفاده کنید . گلدان را در محیط پرنورتر قرار بدید . یکماه بعد از تعویض خاک بهش کود پتاس بالا و فسفر بالا برای استحکام و توسعه ریشه و کود سه بیست برای برگزایی بدید . کوددهی هر دو هفته یکبار به تناوب انجام بشه . اوایل پاییز کوددهی را قطع کنید

۱۴۰۱-۰۱-۱۸ ۲۳:۲۶:۱۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@