پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ستار شیرمحمدلی

تعداد سوال: ۲

برگ زرد شدن لیندا ویژه

تعداد بازدید ۱۹۰

با سلام وقت بخیر من یک گیاه لیندا دارم که بصورت تنه است. برگهای خیلی زیاد داشت ولی متاسفانه در طی یک هفته برگهای آن زرد شده و شروع به ریختن کرد. آبیاری آن را هر ۷ روز یکبار و آب اضافی آن بیرون می ریخت. تنها کاری که کردم خاک آن را عوض کردم و اون ساقه که برگهاش زرد شد را بریدم. ( عکس آن را ارسال کردم) حال راهنمایی میخواستم: * این کارهایی که کردم به بهبود گیاه کمک خواهد کرد؟ *قسمتی از تنه که توی خاک بود کمی شل شده بود که آن را وقتی خاک را عوض کردم بیرون از خاک گذاشتم البته کل ریشه توی خاک است. * از روز اول یک سوراخ توی تنه بود که داخل خاک بود ، حالا اون قسمت بیرون از خاک است ، این مشکلی برای گیاه ایجاد نمی کند؟ از اینکه زیاد سوالات را پرسیدم عذرخواهی من را بپذیرید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۲۱:۴۹:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . آیا تنه که شل شده تغییر رنگ هم داده ؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۶ ۲۳:۱۰:۰۳

ستار شیرمحمدلی

ساقه که برگاش می ریخت تغییر رنگ نداده. ولی تنه ای که گفتم‌ توی خاک بود و من با عوض کردن خاک ، اون تنه را کمی از خاک بیرون اوردم ، تغییر رنگ داده و کمی شل و و تغییر رنگ داده.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۷ ۰۱:۲۶:۲۴

کارشناس شماره ۱

متاسفانه اگر تنه تغییر رنگ داده باشه و شل باشه نمیشه به برگشت گیاه امیدار بود . تنها کاری که الان میتونید انجام بدید اینه که گیاه رو از خاک دربیارید و یکی دوروز خارج از خاک بزارید تا رطوبت اضافی غده ، از دست بره ، اگر غده سفت شد شاید بشه دوباره احیاء اش کرد .

۱۴۰۱-۰۱-۱۷ ۲۲:۵۶:۵۲

ستار شیرمحمدلی

ممنونم عزیز . چندین سال نگهداری کرده بودم و بسیار ناراحت کننده است. از اینکه اینگونه تعهد دارید بابت پاسخگویی نسبت به اعضای سایت. خدا حفظتون کنه.

۱۴۰۱-۰۱-۱۷ ۲۳:۰۷:۳۴

کارشناس شماره ۱

موفق باشید سپاس از لطف شما .

۱۴۰۱-۰۱-۱۸ ۲۳:۲۶:۵۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@