پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

saeide nabati

تعداد سوال: ۱

زامیفولیا ویژه

تعداد بازدید ۳۵۲

سلام وقتتون بخیر. تقریبا سه ماهه که زامیفولیا دارم اما از ایتدا یکی از شاخه هاش ی زخمی روش بود که گفتن مشکلی نداره. الان کم کم شاخه داره کج میشه و بالاترین برگش قهوه ای و خشک شده و کم کم داره زرد میشه برگاش. طبق چیزی هم گفته شد هر ۱۵ روز ابیاری انجام شده . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چیکار کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۷ ۲۲:۵۷:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ایا رادیاتور کنار گیاه باز هستش ؟ آیا بین دو آبیاری خاک گلدان را از نظر خشکی با سیخ چوبی تست می کنید ؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۷ ۲۳:۵۱:۰۰

saeide nabati

رادیاتور خاموشه. و با سیخ چوبی سطح خاک اب رو چک میکنم اندازه دو بند انگشت که خاک خشکه بعد ابرمورد نیازشو بهش میرسونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۸ ۰۰:۰۳:۵۵

saeide nabati

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۸ ۰۰:۰۴:۴۵

کارشناس شماره ۱

با توجه به عمق گلدان اجازه بدید بیشتر از دو بند انگشت خاک خشک بشه و بعد آبیاری رو انجام بدید بهش کود هم میدید ؟ اگر بله ، چه کودی ؟ و با چه فاصله ی زمانی ؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۸ ۰۷:۲۵:۵۳

saeide nabati

بله حتما خیر تا حالا کودی بهش ندادم و نمیدونم از چه نوع کودی با چه میزانی استفاده کنم. و الان اون بخش از برگ که خدمتتون عرض کردم از دیشب تا امروز به این شکل در اومده. نمیدونم چیکار کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۱۸ ۱۰:۱۶:۵۸

کارشناس شماره ۱

اون قسمت رو قطع کنید ، کوددهی با کود کلات اهن رو براش شروع کنید . هر دو هفته یکبار بهش محلول آب و کود بدید البته در زمان آبیاری .

۱۴۰۱-۰۱-۱۸ ۲۳:۳۲:۰۰

کارشناس شماره ۱

لینک کود

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کلات آهن
۱۴۰۱-۰۱-۱۸ ۲۳:۳۲:۱۶

saeide nabati

مرسی از لطفتون و زمانی که گذاشتید. اگه مجدد سوالی پیش اومد مزاحمتون میشم❤️❤️❤️???

۱۴۰۱-۰۱-۱۹ ۰۰:۱۷:۰۸

saeide nabati

روی محصولی که معرفی کردید کلیک میکنم صفحه ای باز نمیشه. کلات آهن ۶% درسته؟

۱۴۰۱-۰۱-۱۹ ۰۰:۴۴:۲۲

کارشناس شماره ۱

اگه سایت مشکل داره لطفا با همکاران تماس بگیرید تا در مورد موجودی محصولات ، راهنمایی تون کنند . بله میتونید از طریق همین تاپیک با ما در ارتباط باشید و وضعیت گیاهتون رو اطلاع بدید

۱۴۰۱-۰۱-۱۹ ۲۳:۰۱:۴۲

saeide nabati

مجدد سلام./ گیاه به صورت اتفاقی شاخه اش افتاد و به این صورت شده. لطفا بازم راهنماییم کنید?

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۱۵:۱۶:۲۳

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر . از خاک کلا درش بیارید و ریشه را کاملا بشورید و قسمتهای پوسیده یا آسیب دیده رو جدا کنید . بعد گیاه را در خاک جدید و گلدانی کوچکتر بکارید . ساقه ای که افتاده هم تهش رو بزنید تا به بافت سالم برسید و ساقه را داخل آب قرار بدید تا ریشه دار بشه . حدودا یکماه طول میکشه . اگر سوالی در این مورد دارید در خدمتتونم

۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۲۳:۴۵:۳۸

saeide nabati

نوع خاک رو هم میفرمایید. منظورم اینه از چه نوع خاکی استفاده کنم؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۲۳:۵۴:۴۲

کارشناس شماره ۱

میتونید از ترکیب پیتماس و پرلیت استفاده کنید اما باید مراقب باشید و تا زمانی که خاک کاملا خشک نشده ، از آبیاری خودداری کنید . خاک مخصوص زاموفیلیا که بصورت آماده در گلفروشیها موجوده هم میتونید تهیه کنید و استفاده کنید .

۱۴۰۱-۰۱-۲۶ ۱۱:۳۷:۰۱

saeide nabati

ممنون از راهنماییتون. انجام میدم امیدوارم حالش خوب بشه.

۱۴۰۱-۰۱-۲۶ ۱۲:۰۶:۰۲

saeide nabati

طبق اموزش شما گلدان کوچک شد. ریشه ها شسته و پوسیدگیها کات شد. خاک گلدان عوض شد. اون بخش که جدا شده بود در اب قرار گرفت. چون ریشه خیس بود هنوز بهش اب ندادم تا ترکیب کلات اهن را بهش اضافه کنم. این دو ترکیب رو هم گلفروش بهم دادن .و چون پانزده همین ماه ابیاری انجام شده بود. ایا بهتره که آخر همین ماه ترکیب آب و کلات اضافه شود؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۶ ۱۸:۳۳:۲۲

کارشناس شماره ۱

کوددهی را همزمان با آبیاری انجام بدید . فعلا تا زمانی که خاک رطوبت داره از آبیاری خودداری کنید و چون تازه خاک تعویض شده بهتره یکماه بعد کوددهی رو شروع کنید تا ریشه های زخمی کمی ترمیم بشن .

۱۴۰۱-۰۱-۲۶ ۲۳:۰۱:۴۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@