پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مجمد مهدی اخوان

تعداد سوال: ۱

مشکلات گیاه سانسوریای من ویژه

تعداد بازدید ۴۷۶

سلام. وقت شما بخیر. گیاه سانسوریای من برگهایش به صورت لوله ای خود را جمع می کند و اغلب اوقات هم از روی خاک به یک طرف متمایل می شود به صورتی که خاک اطرافش کاملا نرم بوده و مثل این میماند که گیاه نمیتواند روی پای خود به ایستد و برای قائم ایستادن نیاز به ساپورت دارد که این موضوع را در هیچ گلدان دیگری در منازل دوستان یا جاهای دیگر ندیده ام. لطفا با مشاهده عکسهای ارسالی راهنمائی بفرمائید ضمنا عکسهای مربوطه را چگونه برایتانارسال کنم؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۰ ۰۹:۳۹:۵۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برای تشخیص دقیقتر هم میتونید عکس هارو اینجا ارسال کنید هم به شماره واتسپ زیر ۰۹۱۸۳۱۶۱۰۲۸

۱۴۰۱-۰۱-۲۱ ۰۱:۲۰:۵۱

کارشناس شماره ۲

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۳ ۱۵:۰۳:۲۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر بله خاک گیاهتون مناسب نیست و گیاه در عمق مناسب هم کاشتع نشده حتما خاک رو تعویض کنید از خاکی با ترکیب کوکوپیت، پرلیت،پیت ماس و ورمی کمپوست استفاده کنید و گیاه در عمق مناسب قرار بگیره حتما بعد کاشت اولین ابیاری با قارچکش و ابیاری دوم با اسید هیومیک باشه لوله شدن برگ ها هم بخاطر تنش آبی هست وقتی کیفیت خاک مناسب نباشه قدرت جذب ریشه پایین میاد و‌برای ابیاری سانسوریا حتما اجازه بدید سه چهارم ارتفاع خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید و‌زهکش زیر گلدان حتما باز باشه اگر سوالی بود بفرمایید راهنماییتون کنم

۱۴۰۱-۰۱-۲۳ ۱۵:۰۷:۲۵

مجمد مهدی اخوان

فرمودید در عمق مناسب کاشته شود ولی نفرمودید این عمق چند سانتیمتر است؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۳ ۱۵:۲۰:۵۸

کارشناس شماره ۲

ببینید بسته به سایز و ارتفاع گلدونتون داره براتون در پیوست یک نمونه عکس میفرستم اون قسمت که ضربدر زدم عمق مناسب نبوده و قسمت هایی که خط آبی زدم جایی هست که باید در خاک قرار بگیره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۳ ۲۲:۱۳:۳۲

مجمد مهدی اخوان

عکسهای ارسالی قابلیت باز شدن ندارند. لطفا با فرمت دیگری از جمله pdf یا jpg و مشابه ارسال بفرمائید

۱۴۰۱-۰۱-۲۴ ۰۱:۱۹:۲۰

مجمد مهدی اخوان

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۰۱:۴۲:۴۳

کارشناس شماره ۲

براتون واتسپ ارسال میکنم

۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۰۲:۴۱:۵۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@