پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مجتبی قاسمی طاهری

تعداد سوال: ۱

لکه سفید، خشک شدن نوک برگ، بیحالی برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۳۷۶

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناسای محترم. بنده نزدیک به دو هفتس یک گیاه برگ انجیری خریدم از گلخونه، این برگ انجیری بیشتر برگهاش لکه سفید داشت و سوالی که پرسیدم از فروشنده گفتند لکه های ابه و با تمیز کردن پاک میشن. اما وقتی گلدون رو اوردم خونه سعی کردم با اب جوشیده تمیز کنم تمیز نشدن. توی چنتا سایت خوندم گفتن برگ گیاهو میشه با پوست موز تمیز کرد. یکی دوبار هم با پوست موز سعی کردن تمیز کنم ولی پاک نشدن ( تصاویرش رو قرار میدم)، درضمن این نکته رو هم بگم که با انگشت وقتی چندبار میکشم روی برگ و این لکه هارو تراش میدم پاک میشن، ولی خب نمیشه تک تک اینکارو کرد و میترسم اسیب ببینند. حالا بعد از همه ی این اتفاقات خودم حس میکنم داره گیاهم اسیب میبینه چون داره حالت برگهاش رو از دست میده و افتاده میشه. نوک برگهاش سیاه شده و به پایین خم شده. چنتا برگ پایینش هم کهنه و زخمیه. حالا میخواستم بدونم چیکارش کنم که: 1- از گرمای تابستون جون سالم به در ببره 2- برگهاش تمیز بشه و روزنه هاش باز بشه 3- تقویت بشه و برگاش از بیحالی در بیاد شرایط دمایی که گیاه داخلش قراره داره نزدیک به 27-28 درجس. رطوبت نزدیک و گاهی زیر 30 درصد و ابدهی هم که هنوز از وقتی اوردمش خونه دوبار بیشتر بهش اب ندادم. مرسی از پاسخ گوییتون

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۱ ۱۴:۲۱:۴۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر املاح اب و یا لکه های ناشی از محلول پاشی کودها و سموم ، به مرور برطرف میشن ، استفاده از پوست موز و شیر و یا اب لیمو و مواردی از این قبیل میتونه به گیاه آسیب بزنه . برای شاداب بودن برگ انجیری تون سعی کنید رطوبت کافی براش فراهم کنید هرچه رطوبت بیشتر و آبیاری منظم و کافی باشه سرعت رشد بیشتره ، برگ انجیری گیاهی هستش که اگر خاکش خاکی مغذی باشه ، نیاز به تغذیه مصنوعی نخواهد داشت . میتونید براش جزیره بسازید و اگه قیم خزه ای داره ، قیم را همواره مرطوب نگه دارید . وجود قیم در کنار گیاه باعث تسریع در رشد میشه ، نسبت به لکه های املاحی که روی برگهاست حساس نباشید چون با گذر زمان برطرف میشه .

۱۴۰۱-۰۱-۲۱ ۲۳:۱۱:۱۵

مجتبی قاسمی طاهری

تعداد سوال: ۱

خب بنده دوبار با پوست موز سعی کردم تمیز کنم. الان که میگید ضرر داره... نیاز هست کاری بکنم برای اینکه برگهاش پاک بشه؟ نیاز به شستشو با اب جوشیده هست؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۲ ۱۲:۰۲:۳۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

نه نیازی نیست ، به مرور که برگ جدید بزنه میتونید برگهای آسیب دیده رو قطع کنید . فقط رطوبت و آبیاری رو کنترل کنید و به گیاه تشنگی بیش از حد و خشکی بیش از حد ندید ، چون الان فصل رشدش هستش با ابیاری و رطوبترسانی کافی ، روند برگدهی سریع میشه .

۱۴۰۱-۰۱-۲۲ ۲۳:۰۶:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@