پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

شهیاد نظری فرد

تعداد سوال: ۱

شته تار عنکبوت ویژه

تعداد بازدید ۷۵۸

سلام.یه بونسای داخل شیشه بهم هدیه دادن.متاسفانه ناخواسته سه ساعت در مقابل خورشید مستقیم قرار گرفت و در سه روز همه برگهاش ریخت.بعد از یک هفته هم چیزی مثل تار عنکبوت در بین شاخه ها و ساقه و تنه نقش بست.بنده هم الکل زدم.هم افت کش گرفتم زدم.هم زیر اب شستمشون.ولی موقتی از بین میرفتن و مجددا دو سه روزه ظاهر میشد تارها.الانم نگاه کردم شاخه ها تا وسط یا کلا خشک شده.ضمنا وقتی در شیشه ای رو بر میدارم اصلا تار عنکبوتی به ندرت میبینم.ولی تا در رو میزارم سریعا ظاهر میشه.خیلی بهش علاقه دارم.خواهشا کمکم کنید.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۲ ۲۱:۱۲:۴۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا قسمتی از ساقه را قطع کنید و ببینید خشک هستش یا تر و زنده است ؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۲ ۲۳:۱۷:۰۸

شهیاد نظری فرد

ببینید از رو تنه یه خورده بریدم سفیده ولی با دست کامل میره تو.انگار مثلا پوچه.ولی از یه خورده پایینتر از محل قبلی بریدم یه شیره سفیدی در اومد و کاملا تازه بود

۱۴۰۱-۰۱-۲۲ ۲۳:۲۸:۲۳

شهیاد نظری فرد

الان کامل نگاه کردم.بونسای دو شاخه شده از پایین.بعضی جاهاش نرم هست و با دست داخل میره.ولی حدود هفتاد درصد درخت هنوز سفت و تازه هستش.استاد خاک هم زیاد اب نداره.یعنی زیاد اب هم ندادم.چوب میزنم تو خاک اصلا خیس نمیشه

۱۴۰۱-۰۱-۲۳ ۰۰:۳۲:۰۰

کارشناس شماره ۱

اگر ساقه ها خشک و قسمتی از تنه نرم شده باشه گیاه بافت زنده نداره و متاسفانه نمیشه احیاء اش کرد . تنها کاری که میتونید انجام بدید اینه که گیاه رو از خاک خارج کنید و مدتی اونرو در آب نگه دارید اگر احیانا" بافت زنده ای داشته باشه ، سبز میشه و میتونید اونرو مجددا " به خاک تازه منتقل کنید ، و اگر هیچ بافت زنده ای نداشته باشه متاسفانه از بین خواهد رفت .

۱۴۰۱-۰۱-۲۳ ۲۳:۴۵:۴۴

شهیاد نظری فرد

بنده امروز داخل گلدان جدید گذاشته بودم.ولی طبق اوامر شما از خاک در اوردم و گذاشتم تو آب.میشه بفرمایید چند روز بمونه؟اب عوض کنم بینش؟نورخورشیدغیرمستقیم کافیه؟یا هر مسئله دیگه نیازه بفرمایید.مثلا کود ریشه زا یا هر چیز دیگه نیازه.ممنون میشم بزرگوار

۱۴۰۱-۰۱-۲۴ ۰۰:۲۵:۲۲

کارشناس شماره ۱

بله اب را هرروز عوض کنید . مکان نگهداری اش نور متوسط داشته باشه ، یک تکه زغال در آبِ گلدان قرار بدید ، نیازی به کود یا هورمون خاصی نیست . اگه تا حداقل دو هفته و حداکثر یکماه نشانه ای از سبز شدن مشاهده نکردید ، گیاه دیگر سبز نخواهد شد .

۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۰۰:۰۸:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@