پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

LADAN

تعداد سوال: ۱

زردی اکثر برگ ها ویژه

تعداد بازدید ۳۰۷

سلام با وجود اینکه با فاصله ۱۰ تا ۱۵ روز به گلدان اب میدم ، دما و نور هم مناسبه باز هم رنگ برگها دردحال زرد شدنه. بعد از مدتها کود دادم ولی تغییری ایجاد نشد. روز به روزم زردتر ميشه. گلدان پر از ریشه است و ریزوم هم پوسیدگی نداره. ایا ممکنه فضای گلدان برای ریشه ها کم باشه و برگ ها رو زرد کنه یا مشکل دیگه ای وجود داره؟

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۳ ۱۱:۴۵:۰۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر از سایز،گلدون هم یک عکس ارسال میفرمایید؟ و چه مدت از،کوددهی میگذره؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۳ ۱۳:۰۰:۲۰

LADAN

۲ فروردین کود اصلی را به گلدان دادم و در ۱۷ فروردین قارچ کش چون احتمال دادم ریشه مریض باشه. دهنه گلدان ۲۰ سانت و تعداد شاخه ها ۱۱ است. چون یک پاجوش خیلی کوچک داره گلدان رو عوض نکردم. ولی جلوگیری از زرد شدن کل گلدان از پاجوش برای من مهم تره. اگه سایز گلدان برگ ها رو زرد کرده عوض می کنم. چی راهنمایی می فرمایید؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۳ ۱۳:۲۴:۲۲

کارشناس شماره ۲

سایز گلدان اینطور که گفتید مناسب به نظر میاد البته اگر بیشتر از یک سال و نیم از تعویض خاک میگذره پیشنهاد میکنم خاک گیاه رو تعویض کنید و زمان تعویض خاک به ریشه ها دقت کنید اگر ریشه ها کاملا گلدون و پر کرده بود گلدون هم با یک سایز بزرگتر تعویض کنید و حتما بعد تعویض خاک یاگلدون اولین ابیاری با قارچکش انجام بشه

۱۴۰۱-۰۱-۲۳ ۲۱:۵۸:۵۵

LADAN

ممنون از راهنماییتون

۱۴۰۱-۰۱-۲۳ ۲۲:۳۴:۴۱

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۰۲:۴۰:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@