پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهره حقی

تعداد سوال: ۴

نوک سوزی و سوختگی برگ ویژه

تعداد بازدید ۴۵۹

سلام. پتوس ابلق من اکثر برگهای دچار نوک سوزی شده .بعضی برگها چروک شدن حتی برگهای جدید و یا سوراخ شدن. گلدون کنار پنجره جنوبی آویزان شده آفتاب فقط عصر یک ساعتی بهش میتابه ولی نورگیری. تهویه هم مناسبه. میشه راهنمایی بفرمایید. ممنون

۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۰۷:۱۵:۴۸

زهره حقی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۰۷:۱۸:۰۴

زهره حقی

یه پتوس مرمری هم دارم اون هم برگهاش آسیب دیده هست ولی کمتر از پتوس ابلق. آبیاری هم هر ۴ ۵ روز یکبار انجام میدم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۰۷:۲۰:۵۶

زهره حقی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۰۷:۲۴:۲۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر رطوبت اطرافشون به چه شمل هست؟ علایم برجستگی پشت برگ وجوددداره؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۱۳:۱۲:۰۸

زهره حقی

این لکه ها بزرگتر که میشن به پشت برگ هم نفوذ میکنن و برگ سوراخ میشه.هر روز صبح ها غبارپاشی میکنم

۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۱۳:۱۶:۳۲

زهره حقی

برجستگی پشت برگ ها وجود نداره فقط همین نوک سوزی هست یا وسط و حاشیه برگها میسوزه یا چروک میشن یا سوراخ. حتی یکی دوتا از برگهای جدید هم دچار این سوختگی ها شدن

۱۴۰۱-۰۱-۲۵ ۱۳:۲۲:۵۸

کارشناس شماره ۲

نوک سوزی بخاطر رطوبت پایین محیط و استفاده از ابی که املاح بالا داره هست برای ابیاری از اب تصفیه یا اب بیات(ابی که حداقل 24 ساعت در یک ظرف در باز راکد بوده) استفاده کنید و برای تامین رطوبت پوتوس میتونید دستگاه بخور سرد بزارید یا براش جزیره درست کنید

۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۰۱:۴۹:۵۴

زهره حقی

البته من همیشه از آب تصفیه استفا ه میکنم. رطوبت رو هم سعی میکنم بصورت مرتب با غبارپاشی تامین کنم. پس سوراخ شدن برگ ها یا آسیب های سوختگی مانند روی برگ ها از چی هست؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۰۸:۲۸:۳۷

کارشناس شماره ۲

برای غبار پاشی حتما دقت کنید حداقل فاصله یک متر رعایت بشه چون لکه های باکتریایی هم سطح برگ دیده میشه که میتونه بخاطر غبار پاشی از فاصله نزدیک باشه ولی خوردگی برگ در عکس اول و چک کنید اگر بعد از چندروز برگ یکم حالت پیچیدگی پیدا میکنه نشان از وجود افت هست که لازمه سه بار به فاصله سه روز از افتکشی،که لینکشو براتون میزارم اسپری کنید اگر سوالی بود بفرمایید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۰۰:۱۷:۰۲

زهره حقی

سپاسگزارم از راهنماییتون

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۰۸:۱۴:۲۷

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۱۲:۱۰:۱۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@