پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Amir ali Shahmohammadi

تعداد سوال: ۱

زرد شدن یوکا ویژه

تعداد بازدید ۳۰۵

سلام من یوکا خریدم ۱ماهه اول هفته ای ۱بار اب دادم الان بعد ۱۰روز اب دادم.نورم چون کنار پنجرست زیاده البته غیره مستقیم میخوره بهش برگاش داره زرد و خشک میشه چی کار کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۶ ۱۴:۳۴:۱۲

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر آیا بهش هوای تازه میرسونید ؟ نحوه ی رطوبترسانی به چه صورته ؟ آیا محیط نوسان دما داره ؟ کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۶ ۲۲:۴۳:۱۳

Amir ali Shahmohammadi

من اندیشه کرج خونه مونه رطوبت رسانی هم اب میپاشم به تنش نور هم خوب بهش میرسه

۱۴۰۱-۰۱-۲۶ ۲۲:۵۰:۱۳

کارشناس شماره ۱

براش جزیره بسازید . و سعی کنید در هر نوبت ابیاری گیاه رو سیرآب کنید ، گلدان را در پرنورترین محل ، قرار بدید اگه روند زرد شدن برگها سریعتر شد بهتره محیطش رو در نیمه ی اول سال تغییر بدید مثلا در راه پله یا تراس ( با نور ملایم ) قرار بدید . گاهی اوقات نور از نظر شما خوب هستش اما برای یوکا این نور کافی نیست و به نور بیشتری نیاز داره .

۱۴۰۱-۰۱-۲۶ ۲۳:۱۲:۴۸

Amir ali Shahmohammadi

سلام صبح بخیر جاش کنار پنجره جنوبی رو به حیاطه.فکر کنم زیاد اب دادم بهش

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۰۸:۵۵:۲۳

کارشناس شماره ۱

اگه آبیاری زیاده از حد انجام شده باشه ساقه ی گیاه نرم و گیاه دچار پوسیدگی میشه ، سعی کنید قانونِ خشکیِ خاکِ گلدان بین دو آبیاری را ، رعایت کنید . البته یوگا گیاهی درختچه ای مانند هستش و زرد شدن و ریزش برگهای پایینی به مرور کاملا طبیعی است .اما خشکی نوک برگها به دما و رطوبت ارتباط دارد . اگر محیط زیاده از حد نوسان دما داشته باشه یا گرم و خشک باشه و یا غبارپاشی و رطوبترسانی در زمانی نامناسب انجام شده باشه نوک برگهای گیاه آسیب میبینه .

۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۲۳:۱۲:۴۷

Amir ali Shahmohammadi

ممنون از راهنمایتون.به نظر شما الان جاش کنار پنجرست حاش خوبه؟بعد چجوری اب بهش بدم؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۰۰:۵۰:۴۸

کارشناس شماره ۱

ببینید یوکا در اصل گیاهی بیرونی و مناسب فضای آزاد هستش و نباید ازش انتظار داشت که در داخل منزل مثل فضای بیرون رشد کنه و سرحال باشه ، یوکا در داخل منزل به مرور ضعیف میشه چون نور مورد نیازش رو نمیتونه دریافت کنه حتی اگه پنجره جنوبی باشه ، بنابر این بهتره حداقل در بهار و تابستان گلدان را در تراس و در محیطی نیمسایه قرار بدید و با خنک شدن هوا گیاه رو به داخل منتقل کنید . برای آبیاری هم اجازه بدید خاک نسبتا خشک بشه و بعد گیاه رو سیرآب کنید البته آبیاری در فصول سرد باید کمتر انجام بشه .

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۲۲:۴۲:۰۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@