پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

ترانه ضیایی

تعداد سوال: ۱

بی حال شدن شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۳۶۰

سلام وقتتون بخیر. من گلدون شفلرا رو حدود دو ماهه خریدم شرایط نور و تهویه و آبیاری رو رعایت کردم و سرحال بوده الان دو هفته است که بی حال شده و قسمت پایین ساقه به نظر دچار افت شده و جوانه های جدیدی که داشت خشک شد و ریخت.. اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۰۰:۴۶:۲۰

ترانه ضیایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۰۰:۵۰:۲۴

ترانه ضیایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۰۰:۵۱:۰۵

ترانه ضیایی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۰۰:۵۳:۰۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ، ایا در زیر برگها یا قسمت وسط برگها هم اثری از آفت مشاهده میکنید ؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۰۵:۳۶:۳۹

ترانه ضیایی

زیر و وسط برگ ها خیر فقط همین قسمت بود که حذف کردم

۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۰۷:۲۰:۰۸

کارشناس شماره ۱

چون الان در فصل رشد قرار داریم سعی کنید آبیاری رو به اندازه ی کافی انجام بدید ، گاهی اوقات در زمان آبیاری ، روی برگها و ساقه ها هم اب بریزید تا گیاه شسته و تمیز بشه و از هجوم آفاتی مثل کنه در امان باشه ، اگر دوباره افت روی گیاه مشاهده کردید یکبار گیاه رو با سم حشره کش مثل سوین یا دیازینون سمپاشی کنید ، سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور خورشید انجام ندید . بین دو آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک باشه .

۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۲۲:۵۹:۲۳

ترانه ضیایی

پس گیاه من درگیر آفت نیست. ممنون از توضیحاتتون. من نگران آفت سپردار بودم که خداروشکر نیست..

۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۲۳:۱۴:۱۷

کارشناس شماره ۱

چرا اتفاقا تعداد کمی آفت هم روش دیده میشه ، که میتونید با جسم تیز به آرومی بردارید و بعد یکبار سمپاشی کنید . سمپاشی رو در داخل منزل و در معرض نور خورشید انجام ندید .

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۲۲:۴۹:۳۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@