پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهرسا پارسایی

تعداد سوال: ۳

گل شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۴۶۰

سلام روزتون بخیر من پنج شش ماهه گل شفلرا خریدم ولی متاسفانه برگ جدید نمیکنه این اواخر هم برگاش شاخه ای میفته پودر سه بیست هم دادم ولی تاثیری نداشت ممنون میشم راهنماییم کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۰۸:۳۴:۵۵

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر در مرحله اول سنگ سطح خاک و‌بردارید تا تنفس گیاه بالا بره و بفرمایید فاصلش با نور چقدره؟ و زمانی که آب میدید آب از انتهای گلدون خارج میشه؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۱۴:۳۷:۲۹

مهرسا پارسایی

خیلی ممنون از پاسخگویی شما سالن خونه کوچیکه گلدونا سمت شرق سالن پنجره ها سمت جنوب هستن بعضی موقعها حوصلم میشه نور که میاد توی سالن گلدونا رو می‌زارم جلو نور ولی نه مرتب ،اب هم بله ازش بیرون میاد

۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۱۴:۴۲:۵۶

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله دقیقا کمبود نور باعث خالی بودن برگ ها است شفلرا به نور بسیار بالا و غیر مستقیم و البته تهویه بالا نیاز داره حداقل یکی دوساعت در روز لازمه هوای تازه به گیاه برسه و برای تقویتش سه ماه یکبار اسید هیومیک ماهی یکبار فسفربالا ماهی یکبار پتاسیم بالا ماهی یکبار جلبک دریایی استفاده کنید بین کودها ۱۰ روز فاصله باشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۰۰:۲۷:۰۹

مهرسا پارسایی

خیلی متشکرم

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۰۶:۲۴:۱۸

مهرسا پارسایی

ببخشید من گل پتوس،گل سنگی، گل گندمی و گل سانسکریت هم دارم که هم پیش همون گله شفلرا هستن مهمون مشکلات رو دارن یعنی رشدشون خیلی کمه سر حال نیستن می تونم از محصولاتی که گفتین براشون استفاده کنم

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۰۹:۲۲:۰۴

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم بله برای همه گیاهاتون قابل استفاده هست فقط برای گیاهان برگ سبز از کلات اهن هم دوماه یکبار استفاده کنید ولی برای ابلق و برگ رنگی ها آهن ندید

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۱۲:۰۹:۴۹

مهرسا پارسایی

سلام روزتون بخیر ببخشید من یه گل پتوس دارم سه روزه خاک گلدون روعوض کردم متاسفانه گله خیلی بی حال شده و رنگ برگاش داره زرد میشه عکس میفرستم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۱۴:۰۲:۲۳

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر احتمال آسیب به ریشه وحود داره فقط لطفا برای بررسی دقیق سوال مربوط به پوتوس رو در تالار خودش مطرح بفرمایید

۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۲۰:۵۴:۲۴

مهرسا پارسایی

سلام صبحتون بخیر ببخشید گل شفلرای من روی برگاش یه چیزایی ریز کرم رنگ که با ناخون راحت جدا میشن زده عکسش رو براتون می فرستم ممنون میشم راهنماییم کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۱۵ ۰۷:۵۸:۱۹

مهرسا پارسایی

سلام صبحتون بخیر ببخشید گل شفلرای من روی برگاش یه چیزایی ریز کرم رنگ که با ناخون راحت جدا میشن زده عکسش رو براتون می فرستم ممنون میشم راهنماییم کنید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۱۵ ۰۸:۰۱:۱۱

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر بله آفت شپشک هست گیاهتون رو دور از بقیه گلدون ها قرار بدید و سه نوبت سم کنفیدور با قاصله ۹ روزاسپری کنید

۱۴۰۱-۰۲-۱۶ ۰۶:۵۹:۵۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@