پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

sara .f

تعداد سوال: ۱

زرد و خشك بودن جوانه جديد ویژه

تعداد بازدید ۳۲۳

سلام من ٢٠روزه كه نخل كنتيا به اندازه ٢متر گرفتم كه گلدان و خاك عوض شده. الان هم روي برگها سوراخ هاي زرد و خشك داره بوجود مياد و هم جوانه جديد كه حدودا ٧٠سانت هست زرد و خشك هست. لطفا بفرماييد اين جوانه چطوري معمولا رشد ميكنه ايا طبيعي ه؟؟ من چيكار كنم؟ خيلي نگران گياه م هستم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۱۳:۳۱:۰۲

sara .f

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۱۳:۳۴:۵۶

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر چندروز یکبار به گیاهتون آب میدید و هربار چه مقدار ؟ بعد آبیاری آب اضافی از زیرگلدون خارج میشه؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۷ ۱۴:۳۴:۲۹

sara .f

هفته ای ۱تا حداکثردوبار ؛وقتی روی خاک خشک میشه. هر بار نیم لیتر بله زهکش داره و آب اضافی خارج میشه

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۰۰:۰۸:۳۵

کارشناس شماره ۲

بله این لکه ها در اثر بیماری باکتریایی ایجاد شده برای درمان به سم قارچکش/باکتری کش بردوفیکس یا اکسی کلرور مس نیاز دارید سه بار به فاصله ۷ روز سطح گیاه اسپری کنید و‌روند تغییرات لکه هارو اطلاع بدید

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۰۰:۲۰:۴۰

کارشناس شماره ۲

غبار پاشی هم اصلا انجام ندید

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۰۰:۲۱:۰۲

sara .f

خشک شدن جوانه جدید چی؟ آیا طبیعیه که برگ‌های جوان که (عکس اول فرستادم ) زرد روشن و خشک باشن؟؟! با این درمان درست میشه؟

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۰۱:۰۱:۵۱

کارشناس شماره ۲

ببینید گیاهتون رطوبت دوسته ولی غبار پاشی بدترش میکنه از دستگاه بخور سرد یاگذاشتن چند ظرف آب کنار گلدون استفاده کنید نوک سوزی کمتر بشه و برای آبیاری از آب تصفیه یاآب بیات و راکد استفاده کنید

۱۴۰۱-۰۱-۲۸ ۱۲:۰۶:۳۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@