پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیرضا زارع

تعداد سوال: ۱۷

بونسای ویژه

تعداد بازدید ۳۲۵

سلام من یک گل ثروت خریدم که مثل بونسای هست و میخوام یه بونسای هم بگیرم وچون تاحالا نداشتم نمیدونم چطور هست شرایط نگهداریشون ابدهیشون خاکشون رطوبتشون ونور حالا چون ظاهر هردو مثل همه نگهداری‌ یکیه یا نه وشرایط خاصی داره

۱۴۰۱-۰۱-۲۹ ۱۴:۳۱:۰۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بله بسیار به هم شبیه هستند برای ابیاری اجازه بدید یک سوم خاک خشک بشه بعد ابیاری کنید هربار چک کنید اب اضافی اززیر گلدون خارج بشه غبار پاشی نکنید و برای تامین رطوبتش یاجزیره یادستگاه بخور سرد بزارید گیاه و‌جای ثابت و جایی که نور خوب غیرمستقیم داره قرار بدید و ماهی یکبار کودپتاس بالا ماهی یکبار فسفربالا ماهی یکبار جلبک دریایی و سه ماه یکبار اسید هیومیک بدید این کودها ۱۵ روزفاصله باشه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature کود ارگانیک جلبک دریایی
۱۴۰۱-۰۱-۲۹ ۱۴:۳۷:۱۰

علیرضا زارع

پس بزارم خاک تقریبا خشک بشه بعد آب بدم و کود هم تقریبا گفتین هر 15 روز

۱۴۰۱-۰۱-۲۹ ۱۴:۴۲:۴۲

کارشناس شماره ۲

ببینید بهتره روز مشخص نکنید و خشکی سطح خاک و ملاک قرار بدید چون بسته به فصل و محیط این خشکی میتونه متغیر باشه

۱۴۰۱-۰۱-۲۹ ۲۲:۵۷:۲۶

علیرضا زارع

کودها اون سه تا ماهی یه بار وکود چهارمی هر سه ماه یک بار وفاصله هرکود با کود دیگر باید 15 روز باشه درسته وجزیره چطور هست

۱۴۰۱-۰۱-۲۹ ۲۳:۰۸:۳۰

کارشناس شماره ۲

بله پتاسیم بالا اول هرماه فسفر بالا 15 هرماه اسید هیومیک سه ماه یکبار و جزیره به این شکل هست که یک زیر گلدانی سه برابر سایز گلدون انتخاب میکنید و داخلش سنگریزه قرار میدید و نصف ارتفاعش سنگ میریزید و گلدون رو سطحش قرار میدید و هرزمان اب تبخیر شد اب اضافه کنید

۱۴۰۱-۰۱-۳۰ ۲۲:۴۲:۳۳

علیرضا زارع

ببخشید برای این گیاه چه گلدون لازمه یعنی چه اندازه بزرگ یا کوچیک ریشه رونده داره زود رشد میکنه یانه چه خودش چه ریشه اش

۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۰۲:۲۴:۳۸

کارشناس شماره ۲

ببینید سایز گلدون باید متناسب با سایز ریشه باشه همینطوری نمیشه گفت فقط مهمه زهکشش خوب باشه حداقل ۴ تا سوراخ زهکش نیازه گلدون های سفالی براش مناسبه

۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۲۲:۵۴:۳۱

علیرضا زارع

کود هایی که گفتین کود پتاسیم و فسفر را ماهی یک دفعه و هردو را با هم مشکلی ندارد یا یک ماه فسفر و یک ماه پتاسیم

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۰۲:۰۵:۳۱

کارشناس شماره ۲

بین مصرف کودها حتما ۱۵ روز فاصله بدید و پشت سرهم مصرف نکنید

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۰۹:۰۹:۳۵

علیرضا زارع

این عکس گیاه منه الان تازه آوردمش چیزی لازم نیست بهش بدم چون سالمه کودی چیزی لازم نیست میخوام جزیره درست کنم نورشم تقریبا خوبه جایی هم هست کی خیلی نورش بهتره اونجا ببرمش یا همین نور خوبه نورش خیلی زیاد وغیر مستقم خوبه یا همین تقریبا زیاد راستی اینجایی که هست تقریبا گرمه یعنی هوای خونه و گرمای خونه میره اونجا درم داره بازش کنم که تهویه داشته باشه غبار پاشی کنم چون گرمه یا نیاز نیست دماش که گرم مشکل نداره

۱۴۰۱-۰۲-۰۷ ۲۲:۴۵:۲۱

علیرضا زارع

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۷ ۲۲:۵۴:۲۱

علیرضا زارع

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۷ ۲۲:۵۶:۰۱

علیرضا زارع

ببخشید من تو اینترنت و جاهای دیگه دیدم این گیاه چند تا ساقه یا تنه داره منم اگه خوب نگهداری کنم ممکنه که ساقه یا همون تنه دیگری رشد کنه یا نمیشه توضیح بدین

۱۴۰۱-۰۲-۰۸ ۰۵:۳۴:۳۰

کارشناس شماره ۲

تنه در اثر سن و تقویت و شرایط ایده ال چوبی میشه ولی الان با توجه به عکسی که ارسال کردید حتما سنگ هارو از سطح خاک بردارید و حتما بین گلدون و زیر گلدونی سنگریزه قرار بدید تا تهویه انتهای گلدون بالا باشه

۱۴۰۱-۰۲-۰۸ ۰۸:۰۶:۰۲

علیرضا زارع

الان پس چیزی بهش بدم مثل کود جاش گرمه مشکل نداره

۱۴۰۱-۰۲-۰۸ ۱۵:۳۲:۰۷

علیرضا زارع

ببخشید میگم گیاه یه ذره توی خاک تکون میخوره چون خاکش خیلی سفت نيست مشکل نداره خاکشم فککنم زهکشی خوبی داشته باشه خاکش مناسبه یا عوضش کنم سفت تر بذارم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۸ ۱۶:۱۴:۰۱

کارشناس شماره ۲

بهتره برای بررسی ریشه خاک هم تعویض کنیدو ریشه ها رو چک کنید اگر پوسیدگی داشت لازمه جدا بشه حتما قارچکش اسپری بشه و در خاک جدید که قرار دادید اولین ابیاری با قارچکش باشه بهتره یکماه بعد تقویت با کودپتاسیم بالا و فسفربالا رو شروع کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۰۲-۰۸ ۲۳:۳۷:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@