پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Sahar Garoosi

تعداد سوال: ۱

لک قهوه ای روی فیکوس لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۳۷۴

سلام خسته نباشید من گیاهم رو تقریبا ۲ ماه که دارم فکر میکنم زیاد بهش آب داده باشم با توجه به مطالبی که خوندم برگهای پایینی دچار لک قهوه ای شدن لطفا راهنمایی بفرمایید اگر قارچی هست لطفا قارچ کش خوب معرفی کنید ممنونم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۳۰ ۱۵:۰۸:۲۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . آبیاری و تهویه ی محیط به چه صورت هستش ؟

۱۴۰۱-۰۱-۳۰ ۲۲:۴۳:۵۲

Sahar Garoosi

کنار پنجره غربی هست نور غیر مستقیم داره و پنجره در بیشتر مواقع باز هست اما باد مستقیم بهش نمیخوره ساعت ۳ تا ۴ عصر هم که افتاب اون ناحیه میتابه پرده کشیده میشه آبیاری رو دو بار در هفته انجام دادم این اخیرا یکشنبه و چهارشنبه تقریبا ۱ بند انگشت کاملا خشک بود جزیره هم داره گیاه ، من خاک برگ که گلفروشی داده بود بهش اضافه کردم و گلدونش رو عوض کردم اما نمیدونم گلدان براش مناسب هست یا سنگین هست خاکش براش ممنونم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۳۰ ۲۲:۵۰:۳۹

کارشناس شماره ۱

نور پنجره ی غربی براش خیلی کمه ، فیکوس به نور بیشتری نیاز داره و باید کنار پنجره ی جنوبی باشه ، اینکه پنجره برا تهویه بازه ، خوب هستش . چون سایز گلدان بزرگه ، برای آبیاری باید اجازه بدید بیشتر از یک بند انگشت خاکش خشک بشه و بعد گیاه رو آبیاری کنید ، تقریبا یک سوم خاک که خشک بود گیاه رو سیرآب کنید ، خاک گلدان باید بافتی متوسط داشته باشه و اگر خاک زیاد سبک باشه گیاه دچار مشکل میشه . با کنترل این موارد نیازی به استفاده از قارچ کش فعلا نیست .

۱۴۰۱-۰۱-۳۱ ۰۶:۳۳:۰۶

Sahar Garoosi

سپاس از لطفتون پس این لک های قهوه ای به علت ابیاری زیاد این مدت هست ؟

۱۴۰۱-۰۱-۳۱ ۰۷:۱۵:۲۷

کارشناس شماره ۱

بله . برگهای لکه دار به مرور بصورت کامل از بین میرن .

۱۴۰۱-۰۱-۳۱ ۲۲:۱۲:۱۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@