پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم هاشمی

تعداد سوال: ۳

لک قهوه ای و زرد شدن و ریختن برگ ها ویژه

تعداد بازدید ۳۱۱

سلام .من یک ماهی هست که فیکوس لیراتا خریدم، حدودا یک هفته اس که برگ هاش لک قهوه ای میشه بعد زرد میشه و خشک میشه و میریزن.حدودا ۱۰ تا از برگ هاش ریختن، امروز هم دیدم که برگ هاش دارن به سمت پایین میشن من خیلی ناراحتم میشه لطفا راهنمایی کنید. کنار پنجره شمالی هست ، نور مستقیم افتاب نداره ولی چون پرده کنار هست و جلوی خونه باز نور داره، دو روز هم هست برای اینکه رطوبتش بره بالا اب اسپری کردم . نمیدونم با خاطر نور یا کم ابی هست با اینکه ابش هم دادم میترسم به خاطرپر ابی هم باشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۳۰ ۱۷:۰۹:۴۵

مریم هاشمی

ببخشید یادم رفت بگم که همون یک ماه پیش که خرید کردم تو خونه سوسک دیدم که یه مقدار سم پاش ریختم

۱۴۰۱-۰۱-۳۰ ۱۷:۱۶:۳۹

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . ابیاری به چه اندازه انجام میشه و با چه فاصله ای ؟ منظور آبیاری ریشه است

۱۴۰۱-۰۱-۳۰ ۲۲:۴۳:۰۵

مریم هاشمی

اخیرا هفته ای یکبار بوده وبه اندازه یک پارچ کوچیک

۱۴۰۱-۰۱-۳۰ ۲۳:۳۵:۵۵

مریم هاشمی

اخیرا هفته ای یکبار بوده وبه اندازه یک پارچ کوچیک

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۳۰ ۲۳:۳۶:۵۵

کارشناس شماره ۱

سعی کنید بین دو آبیاری خاک گلدان نسبتا خشک بشه ، و بعد گیاه رو سیرآب کنید ، فعلا مه پاشی رو متوقف کنید و برای تامین رطوبت براش جزیره بسازید ، به گیاه هوای تازه برسونید فیکوس ها به محیطی با تهویه ی عالی نیاز دارند . میتونید یکبار بهش قارچ کش سیستمیک مثل کاربندازیم بصورت آبیاری بدید . برگ آلوده رو حذف کنید .

۱۴۰۱-۰۱-۳۱ ۰۶:۲۸:۵۴

مریم هاشمی

سلام ببخشید من دو بار تو فاصله دو سه هفته بهش سم قارچ کش زدم اولش خوب بود ولی انگار دوباره برگهاش دارن زرد میشن ، باز باید قارچ کش بزنم؟ ابیاری زیاد بوده؟ برای ساخت جزیره باید تو زیزگلدونی اب بریزم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۹ ۱۵:۱۸:۴۷

کارشناس شماره ۱

استفاده از قارچ کش کافیه ، اب چقدر دادید بهش ؟

۱۴۰۱-۰۲-۳۰ ۰۱:۰۱:۲۶

مریم هاشمی

هفته ای حدودا یک لیتر

۱۴۰۱-۰۲-۳۰ ۰۱:۵۷:۵۷

کارشناس شماره ۱

خاک هفته ای یکبار خشک میشه ،رطوبت عمق خاک رو تست میکنید ؟ آیا با یک لیتر آب از ته گلدون خارج میشه ؟

۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۰۹:۵۵:۰۲

مریم هاشمی

اب خارج نمیشه، باید بیشتر اب بدم بهش که از ته گلدون خارج بشه؟یعنی به خاطر کم ابی هست؟

۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۱۱:۴۸:۳۱

کارشناس شماره ۱

بله در این فصل به آب بیشتری نیاز داره . البته چند قطره از ته گلدون خارج بشه کافیه ، بیت دو آبیاری هم حتما خاک گلدون تا حدود یک سوم گلدان ، نسبتا خشک شده باشه ، به گیاه نور زیاد و هوای تازه برسونید چون از ضروریات هستش .

۱۴۰۱-۰۲-۳۱ ۲۳:۵۹:۰۷

مریم هاشمی

سلام ببخشید یه مورد دیگه هم سوال داشتم، بعد از اینکه برگهاش شروع به ریختن کرد تا الان خلوت شده برای اینکه برگ های جدید دربیاره چکار باید کنم ؟ چه کود یا تقویت کننده ای بهش بدم؟

۱۴۰۱-۰۳-۰۴ ۰۱:۰۰:۲۱

کارشناس شماره ۱

میتونید بهش هیومیک اسید بدید هر سه ماه یکبار ، و هر دو هفته یکبار هم بهش کود کلات آهن بدید . تا اواخر تابستان کوددهی رو انجام بدید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود مایع هیومیک اسید protect nature کلات آهن
۱۴۰۱-۰۳-۰۴ ۱۹:۰۳:۲۱

مریم هاشمی

سلام ببخشید من چند دور دیگه بهش قارچ کش زدم چون برگ های دیگه ای ازش هم همون شکل شدن ولی الان چند برگش همزمان زرد شدن اگه بریزن کلا یه شاخه اش بی برگ میشه? نمیشه کاری کرد که نریزن؟ چرا این طور شده؟ من

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۱۳:۳۹:۲۵

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر ، آبیاری نادرست و تهویه ی محیط نامناسب هستش ، محیط نگهداری اش رو تغییر بدید . استفاده از قارچ کش کافی هستش و دیگه نیازی به استفاده ی بیشتر نیست . اگر شرایط محیطی مناسب نباشه استفاده از قارچ کش تاثیر چندانی نخواهد داشت

۱۴۰۱-۰۵-۳۰ ۲۳:۵۰:۲۴
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@