پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیرضا زارع

تعداد سوال: ۱۷

دیفن باخیا ویژه

تعداد بازدید ۳۶۸

سلام من یک گل دیفن باخیا 3ماهه دارم وفقط الان یک برگ تازه درآورده چون در مقایسه با گل همسایه کم تر رشد کرده اون 3 برگ داده این یک برگ البته از زمان کاشت گل سه ماه شده یعنی الان شاید سه ماهه کاشت شده شاید برا اون هست یا نه توی خاکش هم کود حیوانی داره ولی الان احساس میکنم کمی رشدش بهتر شده درضمن گل ما مثل گل همسایه پشه داره با سم هم از بین نرفتن چسب زرد گذاشتم مشکلی که ایجاد نمیکنه پشه حالا گل همسایه بزرگ هست این چون کوچکه میگم مشکلی پیش نیاد راستی چه کودی بهش بدم که بهتر رشد کنه اصلا چون کود داره بهش کود بدم یانه نظر شما درباره کود خونگی چیه میتونم کود خونگی هم بده بهش ممنون میشم بگین چه کودی بهتره

۱۴۰۱-۰۱-۳۱ ۰۵:۱۸:۱۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا تصویر گیاه رو ارسال کنید

۱۴۰۱-۰۱-۳۱ ۰۶:۲۰:۴۳

علیرضا زارع

اینم عکس گیاه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۱-۳۱ ۱۳:۲۸:۲۳

علیرضا زارع

۱۴۰۱-۰۱-۳۱ ۱۳:۳۰:۰۲

کارشناس شماره ۱

سایز گلدان نسبت به گیاه بزرگ هستش و این میتونه باعث کند شدن رشد بشه وجود پشه ها بعلت کود حیوانی هستش چون کود حیوانی حاوی تخم حشرات هستش که با قرار گرفتن در محیط مساعد بارور میشوند . میتونید برای از بین بردن حشرات اگر تعدادشون زیاده از سم سوین یا دیازینون استفاده کنید . خاک گلدان ایا سفت و متراکم هستش ؟

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
سم دیازینون (Diazinon)
۱۴۰۱-۰۱-۳۱ ۲۲:۱۱:۱۲

علیرضا زارع

نه خاک گل سفت نيست نرم هست و زهکشی خوبی داره فقط هروقت بهش آب میدم آب از کف گلدون خارج نمیشه هفته ای یک بار یا شایدبعضی وقت ها هر پنج روز یک بار آب میدم ولی بیشتر وقت ها همون 6 7 روز یک بار آب میدم هربار 2 لیوان آب میدم شاید چون گلدون بزرگه آب خارج نمیشه حالا مشکلی داره تو گلدون بزرگ باشه چون که تازه کاشته شده و ریشه هم کم نداشت ریشه هاش تقریبا بلند بود این گل ها هرجا دیدم ریشه های بلندی دارند به همین خاطر گلدون بزرگ انتخاب کردم که شاید ریشه راحت تر و بیشتر رشد بکنه

۱۴۰۱-۰۱-۳۱ ۲۲:۲۴:۲۹

علیرضا زارع

در ضمن میتونم بهش کود بدم چه کودی به م برا رشد بهتره

۱۴۰۱-۰۱-۳۱ ۲۲:۲۵:۲۸

کارشناس شماره ۱

با توجه به سایز گلدان و حجم ریشه ، دولیوان اب ممکنه ریشه رو سیراب نکنه ، سعی کنید ،بین دو آبیاری خاک گلدون نسبتا خشک بشه و بعد گیاه رو سیرآب کنید ، اگر در حال برگزایی هستش نیاز چندانی به کوددهی نداره ماهی یکبار بهش سه بیست بدید کافیه اما اگه برگزایی کند هستش میتونید دو هفته یکبار بهش سه بیست بدید

۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۲۳:۴۷:۱۸

کارشناس شماره ۱

لینک کود مورد نیاز

کود NPK 20-20-20
۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۲۳:۴۷:۴۰

علیرضا زارع

سه بیست مایع ویا گرد

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۰۲:۱۲:۲۰

کارشناس شماره ۱

مایع باشه بهتره

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۰۶:۰۲:۱۵

علیرضا زارع

سلام عکس گل رو فرستادم قبلا داره برگ در میاره الان کود پاور فید دارم با هیومیک اسید بهش بدم چون دیفن باخیا من رشدش کمه ولی الان داره برگ در میاره مشکلی نداره بهش کود بدم یا هیومیک اسید

۱۴۰۱-۰۲-۱۵ ۱۵:۳۹:۰۷

کارشناس شماره ۱

اگه در حال برگزایی هستش ، ماهی یکبار بهش کود بدید کافیه . از کود کامل استفاده کنید . سه بیست

۱۴۰۱-۰۲-۱۵ ۲۲:۱۵:۵۷

علیرضا زارع

ببخشید گل یکی از فامیلا اینجوریه که تقریبا یک متر ونیم شده وهمه برگ های پاینش سالمه ونریخته تازه نور خونشم از خونه مابیشتر نیست وگل من نورخوبی داره به نظر شما نور مستقیم هم شاید 1 تا 2 ساعت بخوره بهش نورش خوبه یا نه

۱۴۰۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۵۷:۳۴

علیرضا زارع

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۵ ۱۵:۵۸:۴۵

علیرضا زارع

این گل من‌ نیست به نظر شما علت این همه رشد وبلند شدن ولخت نشدن ساقه چیست وچون نور اونم از خونه مابیشتر نیست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۵ ۱۶:۱۳:۱۹

علیرضا زارع

اینم نور خونه ما به نظر شما نور خوبه یا نه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۵ ۱۶:۱۵:۰۷

کارشناس شماره ۱

گیاه شما نسبت به عکس گیاه دیگه ای که فرستادید ، بسیار ضعیف هستش ، حالا این ضعف میتونه هم بعلت خاک نامناسب باشه و هم کمبود مواد غذایی و البته نور کم . بهتره ابتدا گیاه را با کود سه بیست تغذیه کنید و گاهی اوبات از کود فسفر بالا هم استفاده کنید تا ریشه ها توسعه یافته و قویتر شود . بهتره گلدان را کنار پتوس قرار بدید تا نور بیشتری دریافت کنه . در ثانی گیاه شما نسبت به گیاه دیگه ، سن کمتری داره ، گیاهان هرچقدر سن بیشتری داشته باشند برگها درشت تر و قویتر میشوند .

کود NPK 20-20-20
۱۴۰۱-۰۲-۲۵ ۲۱:۲۱:۳۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@