پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه نبی

تعداد سوال: ۱

خراب شدن گل لیراتا ویژه

تعداد بازدید ۵۰۱

سوخته شدن برگ لیراتا

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۱۲:۰۱:۱۳

فاطمه نبی

سلام من قبل از عید این گل رو خریداری کردم گلدان رو عوض کردم دو تا برگ جدید هم اضافه شد.چند روزه که یه برگ از پایین ریخت ونوک دو تا از برگها حالت سوخته شده خاک پای گلدان هم یکم سفیدک زده.خاهشا کمکم کنید گلم خراب نشه.گل داخل پایین سالن هست.ایا شرایط نگهداریش خوبه؟هفته ای یکبار بهش آب میدم

۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۱۲:۰۵:۰۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاهتون دچار بیماری قارچی شده ابیاری و‌کنترل کنید اجازه بدید بین دوابیاری یک سوم خاک خشک بشه و بعد هرابیاری چک کنید اب اضافی اززیر گلدون خارج بشه و برای کنترل لکه برگی از قارچکشی که براتون میزارم سه بار به فاصله سه روز اسپری کنید و اندازه و‌تعداد لکه هارو طی ۱۰ روز چک کنید اگر متوقف نشد از همین تاپیک اطلاع بدید

۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۳:۲۶

کارشناس شماره ۲

قارچکش مورد نیاز

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۱۴:۲۳:۴۵

فاطمه نبی

سلام از کجا قارچ کش رو تهیه کنم؟

۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۱۵:۳۳:۴۴

کارشناس شماره ۲

براتون لینک خربد قارچکش و‌گذاشتم روش کلیک کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۲-۰۱ ۲۲:۵۲:۴۷

فاطمه نبی

سلام دو تا از برگهای پایینی گل لیراتا دچار سوختگی شده.ولی برگهای بالا مشکلی ندارد وار عید تا حالا گیاه دو سری برگ جدید در اورده

۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۰۷:۰۳:۱۸

فاطمه نبی

سلام دو تا از برگهای پایینی گل لیراتا دچار سوختگی شده.ولی برگهای بالا مشکلی ندارد وار عید تا حالا گیاه دو سری برگ جدید در اورده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۰۷:۰۷:۱۶

کارشناس شماره ۲

سلام وقتتون بخیر این لکه ها جدیذ هست یاهمون لکه های،قبل بیشتر شده؟

۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۲۳:۲۶:۳۰

فاطمه نبی

سلام لکه های قبل هست که کوچیک بود بزرگ شده انگار برگ خشک داره میشه.یک برگ پایین دیگه هم دچار لکه سوختگی شده.

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۲۳:۳۴:۲۸

فاطمه نبی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۴-۰۹ ۲۳:۳۵:۴۲

کارشناس شماره ۲

اگر برگ های جدید علایم بیماری ندارند میتونید برای برگ های پاییتی دوبار قارچکش اسپری کنید و این بار از بردو استفاده کنید جدا کردن برگ آلوده هم خیلی موثره در کنترل بیماری فقط قسمتی که جدا میشه اسپری قارچکش بزنید تا راه نفوذ بیماری نباشه

۱۴۰۱-۰۴-۱۱ ۰۰:۵۸:۲۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@