پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا

تعداد سوال: ۲

قهوه ای شدن ساقه یوکا ویژه

تعداد بازدید ۲۸۷

عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناس محترم، ساقه گل یوکای من یه مدته که در محل اتصال برگها به ساقه قهوه ای شده میشه لطفا راهنمایی کنید که مشکلش چیه قرچه یا آفت؟ من قارچ کش کاربندازیم هم استفاده کردم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۰۸:۵۵:۰۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر سطح برگ ها که دست میکشید حالت پودری و غبار خاکستری مشخصه؟

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۰۹:۰۸:۴۹

زهرا

نخیر چیزی که گفتید رو نمیبینم ظاهر برگها بنظر سالم هستش ساقه رو هم بررسی کردم حالت نرم شدگی نداره فقط ساقه گیاه از وسط قهوه ای شده بود که بعد از یه مدت قسمت های بالایی و پایینی ساقه هم دارن قهوه ای میشن

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۰۹:۵۳:۲۴

زهرا

عکسش روهم براتون فرستادم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۰۹:۵۷:۳۸

زهرا

ببخشید حالت غباری که فرمودید فقط روی برگهای جدید هست

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۱۰:۱۲:۲۳

زهرا

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۱۰:۲۱:۴۲

زهرا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۱۰:۲۴:۰۷

زهرا

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۱۰:۲۷:۱۴

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا این حالت بخاطر بیماری قارچی سفیدک پودری ایجاد شده برای کنترل و درمان ابیاری و کنترل کنید هرزمان یک سوم ارتفاع خاک گلدان شک شد اب بدید حتما چک کنید اب اضافی از زیر گلدان خارج بشه غبار پاشی انجام نشه گیاه جایی قرار بگیره که تهویه و نور خوب غیر مستقیم داشته باشه و سه بار از سم بردوفیکس یا اکسی کلرور مس به فاصله 7 روز اسپری کنید

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۲۲:۲۱:۱۵

زهرا

بی نهایت ممنونم ازتون بابت راهنمایی و توضیحات کاملتون و وقتی که گذاشتید... انشالله خدا خیرتون بده

۱۴۰۱-۰۲-۰۳ ۰۰:۳۵:۵۵

زهرا

ببخشید یه سوال دیگه، سم هایی که گفتید رو فقط باید روی برگها و ساقه اسپری کنم یا همراه با آبیاری هم استفاده کنم؟

۱۴۰۱-۰۲-۰۳ ۰۰:۵۶:۲۸

کارشناس شماره ۲

خواهش میکنم ممنون از همراهی شما هم به برگ ها اسپری کنید هم کمی داخل خاک گیاهتون بدید

۱۴۰۱-۰۲-۰۳ ۰۷:۱۱:۵۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@