پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فعال

تعداد سوال: ۲

دیفنم یه لکهایی روی برگشه ویژه

تعداد بازدید ۲۱۱

هروقت روخاک خشک باشه آبیاری میکنم یه مقدار ازکف گلدات خارج میشه،کف گلدان برای زهکش لیکوپن ریختم ،ضرر داره برای گیاه؟واینکه تعداد گلهام زیاده امکان ندارم به بیرون از خونه ببرم برای سمپاشی،درکنار دیفنم،بابا آدم ،کروتون،فیلودندرون بلک،شامادورا،فیکوس بلک،وزاموفیلیا،هست اگه آفت باشه لازمه همشون سمپاشی بشن؟واینکه یه تعدلد گلم تو آشپزخانه دارم یعنی اونام باید سمپاشی بشن؟واینکه میشه یه سمی معرفی کنید که بشه با دستمال پشت و روی برگ رو سمپاشی کرد به جای اسپری کردن ،چون نمیتونم ببرم بیرون برای سمپاشی وتو خونه بچه کوچک دارم،عکس پشت رگ دیفنم براتون میفرستم،ممنون از راهنماییتون

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۱۲:۴۴:۳۶

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر آیا برگ آسیب دیده ، از برگهای زیرین گیاه هستش ؟

۱۴۰۱-۰۲-۰۲ ۲۲:۲۱:۲۷

فعال

تعداد سوال: ۲

سلام،نه قبل از اون 3تا برگ زیرین هست این بالای اونا میشه،کلا 9تابرگ داره که پنج تاش اینجوری روشون لکه،یکیشونم زیرش همون لکا بود که عکسش روبراتون فرستادم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۳ ۰۰:۴۳:۲۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

برگهای آلوده رو حذف کنید ، یکبار بهش قارچ کش بزنید ، چون در خانه کودک دارید حتما سمپاشی را در خارج منزل انجام بدید . استفاده از هیچ نوع سمی در داخل منزل ، درست نیست و برای سلامتی انسان خطرناکه ، آبیاری رو کنترل کنید و سعی کنید بین دو آبیاری خاک نسبتا خشک باشه و فقط به خشک بودن سطح خاک ، اکتفا نکنید ، با سیخ چوبی رطوبت ِ خاک در عمق گلدان رو هم چک کنید . لیکا ضرر نداره . بقیه ی گیاهان اگر مشکلی ندارند ، نیازی به سمپاشی ندارند

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۲-۰۳ ۰۶:۰۴:۰۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@