پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

Samane Zamani

تعداد سوال: ۱

بیحال شدن درختچه بن سای ویژه

تعداد بازدید ۳۶۵

سلام روزتون بخیر چند روزه درختچه بن سای من بیحال شده و برگهای جدیده ریزش خشک شدن باید چیکار کنم امروز زیر گلدونیش سنگ ریختم و یه مقدار اب ریختم برا رطوبطش و برگاشو با اسپری اب بدون کلر اسپری کردم میشه لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم که هز بیحالی در بیاد خیلی ناراحتم

۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۱۳:۴۳:۴۰

Samane Zamani

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۱۳:۴۸:۰۱

Samane Zamani

البته یکم آب هم بهش دادم و سریع از زیر گلدان بیرون اومد فکر کنم نیاز بع اب نداشت

۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۱۷:۳۴:۵۹

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر برجستگی خاصی سطح برگ ها میبینید؟

۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۲۰:۵۰:۱۷

Samane Zamani

سلام وقت بخیر هیچی روی سطح گل نیست ختی پشه هم نداره روزه اول یه حشره های کوچلو ریز داشت وقتی با دست نیگرفتم چسبدگی داشت ولی همه اونارو گرفتم و الان هیچی نداره تا چند روز پیش خیلی سر حال بود ولی دوروزه بی حال شده امروز یکم اب بهش دادم رو برگهاشم ابه جپشیده خنک اسپری کردم سطح کلدونم از زیر گلدونی فاصله دادم و تو زیر گلدونی یه کم اب ریختم تا از زیر مرطوب باشه تنه درختچه هم اصلا نرم نبست سفته ولی برگای ریز جدیدش همه پژمرده و خشک شده بعضی برگای بزرگشم لکه های سیاه تکو توک افتاده بوده?

۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۲۱:۳۷:۰۷

Samane Zamani

سلام وقت بخیر هیچی روی سطح گل نیست ختی پشه هم نداره روزه اول یه حشره های کوچلو ریز داشت وقتی با دست نیگرفتم چسبدگی داشت ولی همه اونارو گرفتم و الان هیچی نداره تا چند روز پیش خیلی سر حال بود ولی دوروزه بی حال شده امروز یکم اب بهش دادم رو برگهاشم ابه جپشیده خنک اسپری کردم سطح کلدونم از زیر گلدونی فاصله دادم و تو زیر گلدونی یه کم اب ریختم تا از زیر مرطوب باشه تنه درختچه هم اصلا نرم نبست سفته ولی برگای ریز جدیدش همه پژمرده و خشک شده بعضی برگای بزرگشم لکه های سیاه تکو توک افتاده بوده? تو عکس قشنگ مشخصه بیحالی برگاش

۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۲۱:۳۷:۵۲

کارشناس شماره ۲

بله دقیقا همون حشرات که حالت چسبناکی در برگ ایجاد کردند باعث ضعف گیاهتون شدند اون علایم آفت بوده حتما نیاز،هست یک نوبت حداقل آفت کش و اگر بعد از ۹ روز باز هم حالت چسبناکی دیدید دوبار آفتکش اسپری کنید و بعد از ۹ روز اگر مطمئن شدید هیچ برجستگی حشره و حالت چسبناکی وجود نداره تغذیه گیاه برای تقویتش و شروع کنید سه ماه یکبار اسید هیومیک ماهی یکبار پتاس بالا مامی یکبار فسفر بالا

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 10-52-10 کود NPK 12-12-36 کود مایع هیومیک اسید protect nature
۱۴۰۱-۰۲-۰۶ ۱۴:۲۴:۰۰

Samane Zamani

نه این افت چسبندگی که گفتم ماله شش ماهه پیشه الان اصلا هیچ کذوم برگاش چسبندگی نداره فقط اینکه سه روزه بیحال شده و برگاش بی جون حالت خشک داره مبشه

۱۴۰۱-۰۲-۰۶ ۱۵:۳۷:۳۴

کارشناس شماره ۲

رطوبت گیاهتون گفتید چطور تامین میشه بخور یاجزیره داره؟

۱۴۰۱-۰۲-۰۶ ۲۳:۴۶:۴۲

Samane Zamani

از دیروز توی زیر گلدونی سنگ ریختم و یه کوچلو اب بدون کلر دیروز امروزم یکم اب بدون کلر اسپری کردم ولی حس میکنم بی جون تر شده???

۱۴۰۱-۰۲-۰۶ ۲۳:۵۹:۰۶

کارشناس شماره ۲

آب اسپری نکنید چون اگر تهویه محیط بالا نباشه باعث لکه برگی میشه برای ساخت جزیره دقت کنید آب سطح سنگ ها با انتهای گلدون در تماس نباشه گیاه شما بسیار رطوبت دوسته وقتی رطوبت کم باشه برگ ها بیحال میشه از دستگاه بخور سرد هم میتونید استفاده کنید

۱۴۰۱-۰۲-۰۷ ۲۲:۲۳:۲۲

Samane Zamani

الان همه میگن اب بهش بدم بزارمش تو هوای ازاد تو سایه به نظرتون این کاروانجام بدم یا نه

۱۴۰۱-۰۲-۰۷ ۲۳:۱۲:۱۳

کارشناس شماره ۲

تهویه بالا براش عالیه کلا هرچی تهویه بالاتر باشه حال گیاهتون بهتره رطوبت و تهویه بالا در کنار ابیاری منظم یعنی تقریبا دوسه سانت اول خاک خشک بود حتما ابیاری بشه اسپری امینو اسید در فضای باز هم به رفع تنش کمک میکنه

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود شیمیایی آمینه اسید
۱۴۰۱-۰۲-۰۸ ۰۸:۰۲:۲۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@