پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مهرسا پارسایی

تعداد سوال: ۳

گل پتوس ویژه

تعداد بازدید ۴۴۸

سلام عزیزم چند روز پیش خاک گلدون پتوسم رو عوض کردم البته ریشه ها همه رو بیرون آوردم و هوا خورد اینکه جای پتوس رو گوشه ای که نور گیر کم بود به پست پنجره منتقل کردم گل خیلی بی حال شد و برگاش دارن زرد میشن اگه راهنماییم کنید ممنون میشم خیلی ناراحتم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۲۱:۳۰:۲۴

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . چون خاک اطراف ریشه رو جدا کردید گیاه دچار تنش شده معمولا پتوسی که ساقه های بلند داره نباید خاکش از ریشه جدا بشه ، بهرحال میتونید گیاه رو مدتی تو آب نگه دارید یا اینکه گیاه رو هرس و کوتاه کنید تا زودتر شادابی خودشو به دست بیاره و جوانه زایی جدید ، انجام بشه .

۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۲۳:۴۹:۲۲

مهرسا پارسایی

شرمنده من نمیدونم چطور باید هرس کنم اگه زحمتی نیست بیشتر راهنمایی کنید

۱۴۰۱-۰۲-۰۵ ۲۳:۵۳:۴۷

کارشناس شماره ۱

هرس کوتاه کردن ساقه هستش ، میتونید از بالای بند یا گره ای که روی ساقه وجود داره و محل رویش برگ هستش ساقه رو قطع کنید . از محل قطع جوانه های جانبی رشد میکنند . ساقه ای که قطع کردید رو هم به قطعات کوچکتر که یک الی دو برگ داشته باشه تقسیم کنید و در آب بزارید تا ریشه دار بشه ، ریشه ها که یک الی دو سانت شدند میتونید اونها رو به خاک منتقل کنید .

۱۴۰۱-۰۲-۰۶ ۲۳:۰۰:۲۲

مهرسا پارسایی

سلام روزتون بخیر عذرخواهی میکنم می خواستم بهم توضیح بدین که خاک گلدون باید ترکیبش چطور باشه چون من برای تعویض خاک گلدونام فقط کود برگ خالی ریختم فک کنم باید چیزای دیگه هم اضافه کنم؟

۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۱۴:۱۰:۰۴

کارشناس شماره ۱

میتونید از خاکبرگ آماده که در بازار موجوده استفاده کنید یا از ترکیب خاکبرگ و کمی خزه خرد شده و یا کمی کوکوپیت استفاده کنید

۱۴۰۱-۰۲-۱۱ ۰۰:۵۰:۰۷
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@