پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا دهنویی

تعداد سوال: ۱

شفلرا ویژه

تعداد بازدید ۴۴۲

گل شفلرام برگ هاش قهوه اي ميشه و ميريزه گفتن قارچي شده بهم سم دادن زدم يه مدتي خوب شد دوباره شروع شد به قهوه اي شدن برگ ها گفتن كود بده سه بيست اونم انجام دادم خوب نشد گفتن سطح خاك رو كم كن خاك جديد اضافه كن بازم خوب نشد سه ساله دارم و الان داره از بين ميره ☹️كمك كنيد لطفا

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۶ ۱۴:۴۷:۱۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری به چه صورته و کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۱-۰۲-۰۶ ۲۳:۰۱:۲۵

زهرا دهنویی

فاصله بين دو آبياري سطح خاك خشك ميشه و اينكه من گل هام رو به غبار پاشي عادت ندادم فقط دستگاه بخور اونم هفته اي دو ساعت براشون روشن ميكنم نيشابور

۱۴۰۱-۰۲-۰۶ ۲۳:۵۶:۱۴

کارشناس شماره ۱

باید اجازه بدید خاک کمی بیشتر خشک بشه ، با سیخ چوبی خاک رو تست کنید بعد بهش آب بدید سعی کنید حداقل یک چهارم گلدان خاکش نسبتا خشک بشه ، اگر حیاط خلوت و یا تراس کاملا سایه دارید گیاه رو در هوای آزاد قرار بدید ، مراقب باشید که گیاه در معرض نور مستقیم قرار نگیره .

۱۴۰۱-۰۲-۰۸ ۰۰:۳۲:۰۸

زهرا دهنویی

سلام وقت بخير تشخيص شما اشتباه بود من در بررسي خاك گلدان به حشرات ريز سفيدي برخوردم كه فك ميكنم اين دليل ريزش و قهوه اي شدن برگ هاي گل شفلراي من هست شما هميشه بررسي خاك رو بايد به سوال كننده يادآور بشين

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۱۲:۴۷:۱۱

کارشناس شماره ۱

وجود حشرات ریز بعلت رطوبت زیاد و تهویه ی نامناسب محیط هستش . با قرار دادن گلدان در شرایط بهتر ، و کنترل رطوبت و آبیاری ، چون محیط برای این حشرات نامساعد میشه ‌، به مرور از بین میرن بدون اینکه نیازی به سمپاشی باشه .

۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۰۲:۲۳:۳۳
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@