پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

علیرضا زارع

تعداد سوال: ۱۷

بونسای ویژه

تعداد بازدید ۳۰۲

جزیره درست کردم خوبه یا زیر گلدانی بزرگ تر استفاده کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۸ ۱۶:۲۴:۵۰

علیرضا زارع

ببخشید من یک ساقه رو از قسمت بالایی همین گیاه جدا کردم چون بلند شده بود وحالا تو آب گذاشتم ریشه میزنه یانه اگه بعد ریشه زدن بذارم تو گلدون مثلا همین گلدون تنه چوبی هم رشد میکنه یانه درضمن جای نگه داشتن ساقه شرایط یا کار خاصی میخواد یا هرجا بذارم ریشه میزنه

۱۴۰۱-۰۲-۰۸ ۲۳:۴۰:۰۷

علیرضا زارع

من سوال کرده بودم چون گیاه یه ذره تو خاک تکون میخوره فقط یه کم کارشناس های شما گفتن درش بیار ببین ریشه پوسیده با دچار قارچ شده ولی من تازه گلدون رو گرفتم و شاید 2 روز پیش گل رو کاشتن وتازه تو گلدان گذاشته شده لازم نیست درش بیارم

۱۴۰۱-۰۲-۰۸ ۲۳:۴۳:۴۲

علیرضا زارع

بنظر شما این خاک که تازه کاشته شده عوض کردن میخواد یا نه لطفا درباره ریشه دار کردن ساقه هم توضیح بدید

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۸ ۲۳:۵۵:۳۷

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ساقه نرم هست؟ دست بزنید بهش بیینید حالت نرم و لهیدگی داره؟ و ببینید برای جزیره خیلی خوبه از زیر گلدونی با سه سایزبزرگتر از قطر گلدون استفاده کنید تا رطوبت اطراف گیاهتون بهتر تامین بشه و مراقب باشید زمانی که آب میریزید آب سطح سنگ با کف گلدون در تماس نباشه

۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۰۰:۰۰:۳۵

علیرضا زارع

نه تازه کاشته شده و خیلی هم محکم هست ودر ضمن یه ذره تکون میخوره لطفا درباره کاشت وریشه دار کردن قلمه ای که از خود گیاه گرفتم توضیح بدید

۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۰۰:۰۸:۳۱

علیرضا زارع

همکار شما گفتن که ساقه در اثر سن و شرایط ایده آل نگهداری چوبی میشه ولی اینکه گیاه آیا تنه دیگری درخواهد آورد ومنظور از چوبی شدن چیست

۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۰۰:۱۱:۴۷

کارشناس شماره ۲

ببینید منظورتون از تنه دیگه شاخه جانبی هست؟

۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۱۶:۰۹:۵۸

علیرضا زارع

نه ببینید همین چوب یا ساقه اصلی گیاه سفت هست وتازه کاشته شده فقط میگم از بالای گیاه من یک شاخه بابرگ بریدم ریشه دار میشه یا نه

۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۱۷:۰۳:۲۰

کارشناس شماره ۲

ببینید با توجه به اینکه گیاه بونسای به این شکل تکثیر نمیشه احتمال ریشه دار شدن و رشد کم هست ولی شما ساقه بریده شده رو در خاک سبک قرار بدید روشو میتونید کاور کنید با یک پلاستیک شفاف بپوشونید و چند سوراخ جهت برقراری جریان هوا ایجاد کنید و از جلبک دریایی و امینو اسید به شکل ماهی یکبار با فاصله 15 روز استفاده کنید این عوامل احتمال گرفتن قلمه رو بیشتر میکنه و هربار چک کنید اگر قسمت انتهای ساقه نرم بود لازمه گیاه رو از ریشه خارج کمید و قسمت پوسیده جدا بشه

۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۲۳:۵۱:۳۱

علیرضا زارع

ببخشید جایی که که گیاه من توی این 3 روز داشت نور نسبتا کمی داشت و تهویه مناسب هم نداشت و رطوبت هم در اطراف گیاه نداشت وفقط یک زیر گلدانی کوچک هست که اندازه زیر خود گلدان هست ورطوبت به دور گیاه نمی‌رسد حالا متوجه لک های کوچک زرد مثل زنگ زدگی روی یکی از برگ ها شدم به نظرتون مشکل از کجاست

۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۲۳:۵۰:۲۹

کارشناس شماره ۲

لطفا عکس اون لکه های زرد زنگ زده رو ارسال کنید اگر قارچ باشه بگم که چه قارچکشی استفاده کنید تادرمان بشه و حتما تهویه رو بالا ببرید و در محیط با نور خوب غیرمستقیم بزارید غبار پاشی هم اصلا انجام نشه

۱۴۰۱-۰۲-۱۱ ۰۶:۲۱:۵۴

علیرضا زارع

اینم عکس گیاه اگه دقت کنید همه برگ ها سالمه ولی همین یه برگ یه نقطه داره

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۱۱ ۱۵:۰۵:۴۶

کارشناس شماره ۲

بله بهتر با قارچکش مسی مثل بردو یک نوبت سم پاشی کنید تا بیشتر نشه گیاه رو غبار پاشی نکنید زمان ابیاری مراقب باشید آب سطح برگ ریخته نشه

۱۴۰۱-۰۲-۱۲ ۰۰:۵۵:۲۲

علیرضا زارع

حتما باید همین مارک باشه اسمش رو یک بار دیگه بگین درضمن علت قارچ چی میتونه باشه

۱۴۰۱-۰۲-۱۲ ۰۲:۰۵:۴۲

علیرضا زارع

می تونم اون برگ رو جدا کنم مشکلی پیش نمیاد یا قارچ کش بزنم

۱۴۰۱-۰۲-۱۳ ۰۰:۰۴:۰۶

کارشناس شماره ۲

بله یک برگ و میتونید جدا کنید این برند خوبه درغیر اینصورت مانکوزب تهیه کنید فقط اگر از جای دیگه تهیه کردید دستور مصرف همون برند و پیش ببرید برندهای مختلف باهم متفاوت هستن

۱۴۰۱-۰۲-۱۳ ۰۱:۲۴:۱۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@