پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فرامرز وظیفه دوست

تعداد سوال: ۱

برگای سانسوریا بی حال و چروک و قهوه ای شدن. ویژه

تعداد بازدید ۴۴۳

سلام، وقتتون بخیر. حدودا ده روزه برام یه سانسوریا پایه کوتاه اوردن، الان بعضی از برگاش حالت چروک و قهوه ای شدن، عکسشون رو میفرستم ببینید. بنظرتون علتش چی هست و چیکار کنم برای درمانش؟ البته لازم بذکر هست که از قبل سانسوریا دور طلایی بلند رو داشتم و با نحوه آب دادنشون کامل آشنا هستم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۰۰:۴۹:۴۱

فرامرز وظیفه دوست

اینم یکی دیگه از برگ هاش. چیجوری میتونم تعداد عکس بیشتری ازش بهتون نشون بدم؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۰۰:۵۴:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر گیاهتون قارچی شده ، خاکش چیه ؟ سفت و متراکمه ؟ خاکباغچه است ؟

۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۰۱:۱۵:۴۰

فرامرز وظیفه دوست

نوع خاکش رو نمیدونم چی هستش چون با گلدون و پایه اینا برام اوردنش، ولی خاکش سفت و متراکم هستش.

۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۰۱:۲۹:۱۶

فرامرز وظیفه دوست

در خصوص قارچی شدنش هم راهنمایی میکنید؟ و اینکه باید اون برگارو قطع کنم یا بمونه خوب میشن؟

۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۰۱:۳۷:۴۰

کارشناس شماره ۱

کمی سطح خاک رو سیخک بزنید و زیر و رو کنید . برگهای آلوده رو حذف کنید و به گیاه یکبار قارچ کش بدید . برگهای آسیب دیده ، دیگه ترمیم نمیشن ، اگر خاک گلدان زهکشی خوبی نداره و آب دیر در آن نفوذ میکنه بهتره خاک را تعویض و از خاکی با زهکشی بهتر استفاده کنید . سمپاشی را در داخل منزل و در معرض نور زیاد انجام ندید .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
قارچ کش (Fungicide)
۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۰۲:۱۹:۲۰

فرامرز وظیفه دوست

ممنون و متشکر بابت راهنمایی. فقط در مورد حذف کردن برگاش توضیح می دید به چه صورت ببرمشون؟ باید از پایین ساقه جدا کنم یا اینکه قسمت پایین برگ که سالم هستن بمونه؟

۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۰۲:۵۹:۱۹

کارشناس شماره ۱

میتونید از قسمت پایین برش رو انجام بدید و بعد اون قسمت سالم رو دوباره ریشه دار کنید و به خاک گلدونتون اضافه کنید .

۱۴۰۱-۰۲-۱۱ ۰۰:۵۶:۲۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@