پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نازنین اسماعیل پور

تعداد سوال: ۱

برگ ریزی گیاه خرفه ویژه

تعداد بازدید ۲۰۶

سلام. گیاه خرفه من مدتی هست که برگهاش می ریزه و چند تا از شاخه هاش خشک شده فکر می کنم برای همین بیشتر بهش آب دادم که نباید می دادم. در صفحه دیدم که باید نور بیشتر بگیره و آب کمتر. پنجره رو به نور ما کنار اجاق گاز هست و برای اینکه اذیت نشه در اتاق پشت پنجره بسته بود که نور بگیره. از وقتی حالش بد شده دیگه آب ندادم و گذاشتم کنار پنجره باز چون تراس نداریم. امیدوارم راهنمایی کنید حال گلم کاملا خوب بشه. ممنونم. عکسش رو هم می فرستم.

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۱۵:۰۳:۱۵

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . کراسولا ها به هوای تازه و نور زیاد نیاز دارند اگر تراس ندارید بهتره گلدان را در موقعیتی قرار بدید که نور زیاد و هوای تازه و مستمر داشته باشه مثلا کنار پنجره ای که تمام طول روز باز هستش . افراط و تفریط در آبیاری و کمبود نور و عدم تهویه ی مناسب باعث ریزش برگها میشود .

۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۰۱:۵۱:۱۴

نازنین اسماعیل پور

سپاسگزارم از پاسختون. چند روز هست که این کار رو انجام دادم با توجه به عکسی که فرستادم امکان بهتر شدنش هست؟ کمی هم شاخه های خشک رو هرس کردم. یه سوال دیگه هم داشتم، چطوری می تونم زیادش کنم؟ قلمه زدنش چجوری و در چه شرایطی باید باشه؟ ممنونم

۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۰۲:۱۴:۳۵

کارشناس شماره ۱

بله اگر ساقه کاملا سالم باشه و دچار پوسیدگی نباشه دوباره سبز میشه . برای تکثیر میتونید ساقه ها رو به اندازه ی ۱۰ سانت قطع کنید و در ماسه یا خاک کاکتوس ریشه دار کنید . بهار و تابستون و اوایل پاییز میتونید اینکارو انجام بدید .

۱۴۰۱-۰۲-۱۱ ۰۱:۰۰:۵۱

نازنین اسماعیل پور

سلام روزتون بخیر. با مشاوره های شما خدا رو شکر گلم برگهای تازه داده، البته شاخه های پوسیده رو هرس کردم. فقط دیگه حالا از ترس بهش آب نمی دم. میشه راهنمایی م کنید مثلا یه عدد منظم بدین که دوباره زیاد بهش آب ندم؟ مثلا دو هفته یه بار یا هفته ای یه بار؟ یکی از شاخه هاش که نصفش پوسیده بود رو هم از محل پوسیدگی جدا کردم تو خاک خودش کاشتم. نباید بعد قلمه زدن آب بدم؟ ممنونم از راهنمایی های شما??

۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۱۵:۲۴:۲۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقتتون بخیر . خداروشکر که حال گیاهتون بهتر شده . برای آبیاری بهتره اجازه بدید خاک نسبتا خشک بشه بعد گیاه رو سیرآب کنید . نمیشه روز تعیین کرد چون در فصل گرم ممکنه هرروز خاک خشک بشه اما در فصل سرد ممکنه هر ۱۰ روز خاک خشک بشه بنابراین تعیین روز برای آبیاری کار درستی نیست و بهتره ملاکتون برای زمانِ آبیاری خشک بودن خاک گلدان باشه .

۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۱۶:۵۱:۵۷

نازنین اسماعیل پور

سپاسگزارم. بله اینو خونده بودم درباره ش. ولی همین باعث شد گیاه آسیب ببینه، چون خاکش خیلی زود خشک می شد و آب می دادم... الان هم خشکه. امروز بهش کمی آب می دم ببینم تا کی دوباره خشک بشه. ممنونم واقعا♥️?

۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۱۶:۵۷:۱۴

کارشناس شماره ۱

برای تست خشگی ، به خشک بودن سطح خاک اکتفا نکنید ، اجازه بدید چند سانت از خاک خشک بشه بعد بهش آب بدید . زمانی که عمق خاک ، رطوبت داره ، نیازی به آبیاری نیست ، گاهی اوقات سطح خاک کاملا خشکه اما وقتی خاک رو کنار میزنید میبینید که در زیر هنوز رطوبت وجود داره . بنابر این ملاکتون خشک بودن چند سانت از خاک باشه .

۱۴۰۱-۰۳-۱۹ ۲۲:۵۵:۳۲

نازنین اسماعیل پور

سلام. با راهنمایی شما آب دهی و نور گیاهم رو تنظیم کردم و هر بار هم می خوام آب بدم با چاقو خشکی خاک رو چک می کنم شاخه های پوسیده رو هم زدم. الان دو تا شاخه که هست برگ داره اما شاخه ها شل و ول هستن.. نگرانم? فکر کردم خاک رو عوض کنم یا اگر امکانش هست کارشناس شما حضوری ببیندش. اما فکر کردم اول مشورت بگیرم. ممنونم که کمک می کنید حفظش کنم

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۳-۱۹ ۱۱:۵۰:۳۴

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر . بله میتونید از طریق سایت درخواست اعزام کارشناس بدید ، گیاهتون که حالش خوب شده بود ، چطور دوباره دچار مشکل شد ؟ آبیاری رو در چه ساعاتی از روز انجام میدادید ؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۹ ۲۳:۲۹:۵۲

نازنین اسماعیل پور

هر زمان که خاک رو چک کردم و خشک بود...?چطور باید درخواست کارشناس بدم؟ٕ؟

۱۴۰۱-۰۳-۲۰ ۰۰:۱۵:۳۲

کارشناس شماره ۱

از طریق سایت با همکاران تماس بگیرید راهنماییتون میکنند

۱۴۰۱-۰۳-۲۰ ۰۸:۴۴:۰۹
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@