پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

المیرا اذرنیا

تعداد سوال: ۱

سانسوریا برگش چروک شد ،یک گیاه دیگه دارم که اسمشو نمیدونم عکس میزارم براتون ویژه

تعداد بازدید ۵۱۳

سانسوریا برگش چروک و زرد شده یک برگش ،از روزی که گرفتمش اب کم بهش دادم جایی که هست نور بهش میتابه ولی غیر مستقیم و از پنجره دور چون منزلم نورگیرش کم هست چکار بکنم حالش خوب بشه /اون گیاه دیگم رشد نمیکنه اون نور بیشتری بهش میتابه ولی نور مستقیم افتاب نداره اتاق ولی پر نور هست یه مدت یک گرد سفید روی برگاش بود که هر چی پاک میکردم باز کامل پاک نمیشد جاش عوض شده قبلا در منزل قبلی چون پر نور بود تا سقف رشد کرده بود ولی الان متاسفانه حالش اصلا خوب نیست اگر ممکن هست کمک کنید حالش بهتر بشه

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۰۹ ۲۲:۲۹:۴۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا بفرمایید در گلدان سانسوریا در هر نوبت چقدر اب میریزید آیا آب از زیر گلدان خارج میشه ؟ فاصله ی بین دو آبیاری حدودا چند روزه ؟ آیا بین دو آبیاری خاک گلدون خشک میشه ؟ لطفا عکس سانسوریا رو ارسال کنید

۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۰۱:۱۰:۲۴

المیرا اذرنیا

خیلی دیر ابیاری میکنم و مثلا دو هفته مقدار اب هم کم خیلی

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۰۷:۲۷:۱۶

کارشناس شماره ۱

ابیاری کم عاملش هستش ، ممکنه بعلت ابیاری کم گیاه مقداری از ریشه هاش رو از دست داده باشه. ایا خاک گلدان زهکشی خوبی داره و آب به راحتی در آن نفوذ میکنه ؟

۱۴۰۱-۰۲-۱۱ ۰۰:۳۵:۳۱

المیرا اذرنیا

ممکن اب کن داده باشم الان برگو قطع کنم و اب زیادتر بدم خاک چطور متوجه بشم که زههکشی شده یا خوبه اون گیاهه اولم به من جواب میدین لطفا

۱۴۰۱-۰۲-۱۱ ۰۸:۴۵:۰۶

کارشناس شماره ۱

بله برگ رو قطع کنید . زهکشی خاک اگر خوب باشه ، در زمان آبیاری اب به راحتی در آن نفوذ میکنه و از زیر گلدان خارج میشه . وجود گرد سفید روی برگهای گیاه بعلت تهویه ی نامناسب محیط هستش به گیاهتون چه مقدار آب میدید ؟ آیا تراس دارید ؟ آیا روی برگهاش آب اسپری میکنید ؟

۱۴۰۱-۰۲-۱۲ ۰۷:۵۹:۴۶
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@