پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مریم عریب

تعداد سوال: ۱

برگ انجیری ویژه

تعداد بازدید ۳۳۵

سلام وقت بخیر گیاه برگ انجیریم نمیدونم چه بیماری داره لطفا راهنمایی کنید ممنونم برگاش و انگار یه چیزی میخوره ولی من چیزی ‌پیدا نکردم زیر و روی برگاش بعد برگاش از همه جهت حالت زخمی میشه توی عکسی فرستادم تو تمام برگ های زخمی انگار یه چیزی رفته زیره برگ قلمبه شده برگ ها از وسط گوشه و همه جهت حالت زخمی شدن و حالت سوختگی داره

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۱۶:۳۱:۲۲

مریم عریب

اینم عکس های بیشتر ازش لطفا راهنمایی کنید روی برگ هاشم هرچی پاک میکنم لکه های سفید داره مثل گرد و خاک ولی نمیره یکی از ساقه هاشم برفک سفید داره مثل پرز سفید بهش چسبیده

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۱۰ ۲۱:۱۹:۲۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . لطفا بفرمایید نحوه ی آبیاری و رطوبترسانی به چه صورته و آیا تا بحال گیاه رو سمپاشی کردید ؟

۱۴۰۱-۰۲-۱۱ ۰۰:۳۴:۰۰

مریم عریب

سلام وقتی خاکش خشک میشه اب میدم میترسم ریشش بپوسه اسپری اب هم زیاد انجام دادم براش سم پاشی هم قارچ کش دو دفعه یک ماه پیش به فاصله ی چند رثز زدم به صورتی که شره کنه از برگاش

۱۴۰۱-۰۲-۱۲ ۱۶:۱۲:۴۱

کارشناس شماره ۱

آیا گیاه در جایی قرار داره که محل رفت و امده ؟ و آیا برگهای یک سمت دچار این مشکل هستند یا تمام برگها ی دور گیاه ، این مشکل رو دارند ؟

۱۴۰۱-۰۲-۱۳ ۰۱:۰۲:۳۶

مریم عریب

یکی دو‌ماه پیش بله جایی بود که تو رفت و امد بود الان دو ماهی هست که نه جایی ثابت و‌بدون رفت و امده برگ های سالمم داره

۱۴۰۱-۰۲-۱۴ ۱۷:۵۶:۳۹

کارشناس شماره ۱

فعلا مدتی بزاریدگیاه در همین محل جدید بمونه ، غبارپاشی رو فراموش نکنید . با ما در ارتباط باشید و وضعیتش رو اطلاع بدید . الان باید روی برگهایی که تازه میرویند دقت داشته باشید که باز هم دچار این مشکل میشن یا خیر ؟ نتیجه ی کار رو اطلاع بدید

۱۴۰۱-۰۲-۱۵ ۰۸:۰۱:۰۱

مریم عریب

ببخشید شما همه عکس های گیاه منو‌دیدید میشه بگید مشکلش چیه؟ و‌اینکه توی این عکس من گفتم فکر میکنم یه چیزی میره توی گیاهم‌ ایا درسته؟ به نظر شما این کرم یا چیزدیگه ای نیست که تو چنتا از برگ ها من این حالت رو دیدم ؟

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۱۵ ۱۲:۳۷:۳۵

کارشناس شماره ۱

یکبار گیاه رو با سم کنفیدور آبیاری کنید تا اگر لارو حشره ای وجود داره از بین بره . اینکار رو در داخل منزل و در معرض نور زیاد ، انجام ندید و از ماسک و دستکش استفاده کنید

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
حشره کش ایمیداکلوپراید (سم کنفیدور)
۱۴۰۱-۰۲-۱۵ ۲۲:۴۱:۳۵
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@