پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

رها

تعداد سوال: ۱

زرد شدن برگ بنجامین ابلغ ویژه

تعداد بازدید ۲۰۲

من پارسال برج ۱۱ بنجامین ابلغ خریدم وخیلی ریزش برگ داشت و بعضی از برگ ها زرد میشدن من آب دادم به گل کلی کرم از زیر گلدون بیرون زد و من گلدون تاکمر تو لگن آب گذاشتم و بعد یک ساعت دیدم کلی کرم سفید بیرون اومده و مجبور شدم خاک گلدون عوض کنم و ریشه رو با آب ولرم آب کشیدم و خاک جدید ریختم براش و گلدون ش رو شستم و بعد از دوهفته به گل آب دادم و کلی حالش بهتر شد تا اینکه هفته پیش دیدم براش زرو میشه از کنار و نوک و البته این سری برگ هاش نمی‌ریزد پس فکر کردم گلدون براش کوچیک شده پس گلدون بزرگ براش گرفتم ولی موقع عوض کردن گلدون کرم سفید کوچیک دیدم البته کشتم هرچی دیدم ولی میترسم حال گلم بدتر بشه و کرم باشه که من ندیدم لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۱۴ ۱۱:۴۰:۳۳

کارشناس شماره ۲

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر بعد از تعویض خاک از افتکش استفاده کردید

۱۴۰۱-۰۲-۱۴ ۱۴:۲۰:۵۵

رها

بله قارچ کش دادم بهش ولی الان هنوز از دیروز تاحالا چیزی ندادم

۱۴۰۱-۰۲-۱۴ ۱۴:۲۳:۲۱

کارشناس شماره ۲

کار درستی کردید تعویض خاک انجام دادید حدود 10 روز بعد از استفاده قارچکش یک نوبت هم با افتکش ابیاری کنید میتونید از افتکش ایکون استفاده کنید اگر افتی باقی مونده باشه ازبین میره و همیشه اجازه بدید یک سوم خاک خشک بشه بعد گیاهتون رو ابیاری کنید و حتما چک کنید زهکش باز باشه

۱۴۰۱-۰۲-۱۴ ۲۳:۳۸:۱۰

رها

فردا قارچ کش بدم بهش و ده روز بعد آیکون بدم درسته؟ یه سوال قارچ کش و آیکون باید آنقدر به گلدون بدم که از زیرش بیرون بیاد؟ یا باید بهش بپاشم براشون کود سه بیست هربال خریدم اون رو چقدر بعد سم دادن به گیاه میتونم بدم ؟

۱۴۰۱-۰۲-۱۵ ۰۲:۱۰:۴۲

کارشناس شماره ۲

بله قارچکش و‌ایکون به اندازه ابیاری بدید فقط مراقب باشید به همون نسبت دوز گفته شده و کمی رقیقتر حتی درست کنید درصد بالای قارچکش و افتکش میتونخ گیاهسوزی بده و بله فاصله ۱۰ روز خوبه برای کوددهی حداقل ۱۵ روز اجازه بدید از اخرین زمان استفاده از سم بگذره بعد کوددهی انجام بشه

۱۴۰۱-۰۲-۱۶ ۰۶:۵۸:۳۳

رها

این و بدم واسه کرم سفید خوبه

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۶ ۱۲:۴۱:۵۴

کارشناس شماره ۲

بله برای کرم سفید این سم خوبه به شرطی که تاریخ انقضاش نگذشته باشه

۱۴۰۱-۰۲-۲۶ ۲۳:۳۴:۱۸
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@