پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

فاطمه اسکندر

تعداد سوال: ۱

کورتون ویژه

تعداد بازدید ۲۱۰

سلام من کورتون خریدم متاسفانه بی‌حال شد تو خاک اش هزار پا دیدم سم دادم الان میخواستم بپرسم قارچ کش چند وقت بعد سم دهی بدم و بخور سرد چه قدر براش بذارم

۱۴۰۱-۰۲-۱۵ ۱۵:۴۳:۵۱

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر لطفا عکس گیاه رو ارسال و بفرمایید آبیاری به چه صورت انجام شده ؟

۱۴۰۱-۰۲-۱۵ ۲۲:۱۲:۳۵

فاطمه اسکندر

والا به من گفتن هفته ای دوبار

۱۴۰۱-۰۲-۱۵ ۲۲:۱۵:۳۳

فاطمه اسکندر

تصاویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۱۵ ۲۲:۲۶:۰۹

کارشناس شماره ۱

آیا بین دو آبیاری اجازه میدید خاک نسبتا خشک بشه ؟ تست میکنید ؟ در هر نوبت آبیاری چقدر آب در گلدان میریزید ؟

۱۴۰۱-۰۲-۱۵ ۲۳:۰۰:۳۲

فاطمه اسکندر

من از موقع که خریدم بله یه سیخ چوبی داخلش خاک میکنم بعد که بی‌حال شد پرسیدم گفتن کم آبی به قدری آب بریز از زیر گلدان بیرون بیاد قبلش اصلا آبی از زیر گلدان بیرون نمیومد

۱۴۰۱-۰۲-۱۶ ۰۱:۳۲:۰۲

کارشناس شماره ۱

از چه سمی استفاده گردید ؟ آیا سمپاشی ر در داخل منزل انجام دادید ؟ نیازی به قارچ کش فعلا نیست ، آید در زیر برگها مخصوصا برگهای جوان اثری از وجود آفت مشاهده میکنید ؟

۱۴۰۱-۰۲-۱۶ ۲۳:۲۷:۴۷

فاطمه اسکندر

از ضدعفونی کننده خاک ملکه بله داخل منزل داخل خاک ریختم یه بار زیر برگ ها نه چیزی نیست

۱۴۰۱-۰۲-۱۶ ۲۳:۳۵:۱۹

فاطمه اسکندر

برای پیشگیری گفتن قارچ کش هم بزنم فقط الان من یه بار سم ریختم باید یک بار دیگه ام بریزم لازم ؟البته رو خاک هزار پا ریز دیدم

۱۴۰۱-۰۲-۱۶ ۲۳:۳۷:۰۲

کارشناس شماره ۱

وجود هزارپا به خاطر رطوبت هستش ، نیازی به سمپاشی مجدد نیست . فقط بین دو آبیاری اجازه بدید خاک نسبتا خشک بشه و بعد گیاه رو سیرآب کنید ، آب زیرگلدانی را همیشه خالی کنید . به گیاه نور کافی برسونید .

۱۴۰۱-۰۲-۱۶ ۲۳:۳۹:۴۷

فاطمه اسکندر

در روز چه قدر بخور سرد روشن بذار ویه سوال برای پیشگیری قارچ کش ندم

۱۴۰۱-۰۲-۱۷ ۰۰:۳۶:۱۷

کارشناس شماره ۱

اگه رطوبت و آبیاری کنترل شده باشه و محیط نوسان دما نداشته باشه ، گیاه به قارچ کش نیاز نداره . اما میتونید برای پیشگیری در اول بهار و اول پاییز یکبار از قارچ کش استفاده کنید . اگر محیط گرم و خشک نیست ، نیازی به بخور نداره چون ممکنه قارچ بگیره اما در اوقاتی که محیط گرم و خشکه میتونید روزی یک الی دو ساعت از بخور استفاده کنید.

۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۰۰:۰۹:۱۸

فاطمه اسکندر

به خاطر اسپیلیت محیط سرد و خشک میشه بیشتر ممنون از راهنمایی اتون

۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۱۸:۳۶:۴۷

کارشناس شماره ۱

سعی کنید گیاه در معرض جریان هوای کولر قرار نداشته باشه ، این گیاه نسبت به جریان هوا کمی حساس هستش ، بهتره گلدان را در محیطی که دمای طبیعی داره نگه دارید .

۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۲۳:۲۰:۳۰

فاطمه اسکندر

مرسی

۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۲۳:۲۸:۳۲

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۲۳:۳۴:۰۱
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@