پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

مرجان صادق نژاد

تعداد سوال: ۲

در خصوص گیاه پیچ امین الدوله ویژه

تعداد بازدید ۲۳۶

با سلام من دو هفته پیش گیاه پیچ امین الدوله خریداری کردم که داخل گلدان پلاستیکی بزرگ در تراس نگهداری میکنم فروشنده گفت که ابیاری گیاه هر ده روز یکبار باید باشه ولی هر بار به شش روز نرسیده تعداد کمی از برگها بی حال و پژمرده میشن و گلها زودتر از موعد و قبل از تغییر رنگ کامل به سمت زرد شدن که معمول گیاه هست پژمرده میشن و من مجبور میشم گیاه رو در موعد پنج روز ابیاری کنم و گیاه بعد از ابیاری دوباره سر حال میشه میخواستم بپرسم این ابیاری پنج روز یکبار مشکلی برای ریشه گیاه به وجود میاره ؟ از طرفی بعضی از برگهای گیاه مخصوصا برگهای نزدیک به ریشه گیاه زرد میشن ایا این به دلیل ابیاری زیاد نیست ؟ و دلیل زرد شدن برگها چی میتونه باشه ممنون

۱۴۰۱-۰۲-۱۶ ۱۹:۱۵:۱۰

مرجان صادق نژاد

در ضمن گیاهم در تراس جنوبی هست ممنون

۱۴۰۱-۰۲-۱۶ ۱۹:۳۷:۳۳

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر . با توجه به اینکه گیاه در فصل رشد قرار داره باید هرزمان خاک گلدان خشک بود آبیاری انجام بشه . در روزهای گرم تابستان گیاه به آبیاری روزانه نیاز داره . هیچ وقت برای آبیاری روز تعیین نکنید . بهتره در فصل رشد ، ملاک تون برای آبیاری خشک بودن خاک گلدان باشه .زردی برگهای زیرین و پژمردگی گیاه هم بعلت تشنگی ، هستش که با آبیاری درست و کافی ، مشکل برطرف خواهد شد

۱۴۰۱-۰۲-۱۶ ۲۳:۲۱:۰۶

مرجان صادق نژاد

ممنونم تشکر راهنمایی های شما همیشه مفید بوده ممنون

۱۴۰۱-۰۲-۱۶ ۲۳:۴۸:۱۷

مرجان صادق نژاد

فقط برای کود دهی پیچ امین الدوله که در گلدان هست چه کود شیمیایی پیشنهاد میکنید و با چه دوزی و به چه مقدار ممنون

۱۴۰۱-۰۲-۱۶ ۲۳:۵۰:۱۴

کارشناس شماره ۱

برای گلدهی اش میتونید از کود پتاس بالا استفاده کنید و به گیاه نور زیاد برسونید . نور و آبیاری منظم در گلدهی و شادابی گیاه تاثیر زیادی داره .

محصولات پیشنهادی برای مشکل این گیاه
کود NPK 12-12-36
۱۴۰۱-۰۲-۱۷ ۲۳:۵۶:۱۷

مرجان صادق نژاد

سلام با تشکر از راهنمایی شما ممنون

۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۱۳:۳۴:۰۷

کارشناس شماره ۱

موفق باشید

۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۱۶:۴۵:۵۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@