پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

زهرا

تعداد سوال: ۲

قهوه ای شدن ساقه یوکا ویژه

تعداد بازدید ۴۸۸

عرض سلام و وقت بخیر خدمت کارشناس محترم. من دوهفته قبل ازتون درمورد قهوه ای شدن ساقه یوکا راهنمایی گرفتم و طبق گفته شما با بردوفیکس سمپاشی کردم آبیاری، تهویه و نور مناسب بود ولی متاسفانه هیچ بهبودی حاصل نشد و ساقه گیاهم از قسمت های قهوه ای شده درحال نرم شدن هست و این لکه های قهوه ای در حال گسترش است، ریشه را بررسی کردم کاملا سالم هستم میشه لطفا راهنمایی بفرمایید چیکار کنم

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۱۹:۴۰:۳۷

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ، کدوم شهر تشریف دارید ؟

۱۴۰۱-۰۲-۱۸ ۲۳:۲۱:۲۹

زهرا

زنجان شهرستان ابهر

۱۴۰۱-۰۲-۱۹ ۰۰:۱۰:۰۳

زهرا

اگه میشه لطفا سریعتر جواب بدید پاسخگویی خیلی با تاخیر انجام میشه

۱۴۰۱-۰۲-۱۹ ۱۵:۲۵:۰۹

کارشناس شماره ۱

بهتره گلدان را در هوای آزاد و در محیطی نیمسایه قرار بدید البته اگر لکه ی قهوه ای پیشرفت داشت میتونید قسمت بالای گیاه رو قطع کنید تا هم از سرایت به بقیه ی ساقه جلوگیری بشه و هم گیاهتون چند شاخه بشه . با شروع فصل پاییز و سرما ، گلدان را به داخل منتقل کنید .

۱۴۰۱-۰۲-۱۹ ۲۳:۱۴:۲۲

زهرا

ببخشید اگه سر گلم رو جدا نکنم و سمپاشی با بردوفیکس رو ادامه بدم ممکنه از پیشرفت بیماری جلوگیری کنه و گیاهم از بین نره؟ با توجه به عکسی که خدمتتون ارسال کردم بنظرتون امیدی به خوب شدن گلم هست؟

۱۴۰۱-۰۲-۱۹ ۲۳:۲۱:۳۲

کارشناس شماره ۱

بله مشکل خاصی نیست بعلت نوسان دما یا تهویه ی نامناسب و رطوبت این مشکل پیش اومده یوکا گیاهی بیرونی هستش و وقتی داخل منزل نگهداری میشه دچار مشکل میشه ، سمپاشی دیگه نیاز نیست .

۱۴۰۱-۰۲-۲۰ ۰۶:۵۴:۳۸

زهرا

خیلی ممنونم ازتون

۱۴۰۱-۰۲-۲۰ ۱۴:۴۸:۴۰
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@