پاسخگویی به سوالات شما حداکثر تا ۲۴ ساعت

نیلوفراشراقی

تعداد سوال: ۱

مارنتا ویژه

تعداد بازدید ۱۸۷

سلام وقت بخیر من اسفندماه گیاه مارنتا خریدم ازهمان موقع برگ جدید نداده که هیچ همش برگاش زرد میشه و کم کم قهوه ایی و خشک میشه ابش رو جوشیده سردشده میدم نورش هم غیرمستقیمه هروقت هم خاکش خشک میشه اب میدم دلیلش چیه ممنونم کمکم کنید

تصویر ارسالی
۱۴۰۱-۰۲-۲۰ ۱۴:۲۵:۴۰

کارشناس شماره ۱

تعداد سوال: ۰

سلام وقتتون بخیر ، رطوبترسانی به چه طریق انجام میشه ؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۰ ۲۳:۲۶:۱۷

نیلوفراشراقی

هیچی فقط بعضی روزا روی برگهاش اب پاشی میکنم فقط

۱۴۰۱-۰۲-۲۰ ۲۳:۳۲:۴۶

نیلوفراشراقی

مشکلش رطوبت رسانیه یعنی؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۰ ۲۳:۳۳:۳۶

نیلوفراشراقی

باتوجه به عکسی که ارسال کردم جاش خوبه و فاصلش از پنجره مناسبه یا خیر ممنون میشم پاسخ بدین

۱۴۰۱-۰۲-۲۱ ۱۴:۲۲:۵۲

کارشناس شماره ۱

بله کمبود رطوبت و گرم و خشک بودن محیط و نور زیاد باعث آسیب برگها میشه . بهتره جاش رو تغییر بدید و محیطی سایه تر رو براش انتخاب کنید .

۱۴۰۱-۰۲-۲۱ ۲۳:۱۷:۵۵

نیلوفراشراقی

رطوبت رسانی رو باهمون جزیره و دستگاه بخور سرد انجام بدم؟ کاردیگه ایی نباید بکنم؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۲ ۰۹:۲۲:۰۰

کارشناس شماره ۱

جزیره بهتر هستش . به مرور که گیاه برگ جدید میزنه برگهای آسیب دیده رو قطع کنید چون ترمیم نمیشن .

۱۴۰۱-۰۲-۲۲ ۲۳:۰۷:۵۷

نیلوفراشراقی

ممنونم فقط اینکه میشه بگید گیاه بابا ادم به نور زیاد نیاز داره یا سایه؟

۱۴۰۱-۰۲-۲۳ ۱۳:۱۱:۴۴

کارشناس شماره ۱

بله بابا ادم حتما به نور زیاد نیاز داره بهتره کنار پنجره ی جنوبی باشه تا ضعیف نشود .

۱۴۰۱-۰۲-۲۳ ۲۳:۴۳:۴۹

نیلوفراشراقی

سپاسگزارم??

۱۴۰۱-۰۲-۲۴ ۰۱:۱۸:۱۲

نیلوفراشراقی

سلام وقت بخیر من یک گیاه بابا ادم دارم کنار پنجره هستش نورش خوبه غیرمستقیم بخورسردهم بیست روزه میذارم براش اسفندماه خریدم اما برگهای جدیدش کوچیکه بزرگ نمیشه مشکل کجاست کود خاصی باید براش بخرم؟

۱۴۰۱-۰۳-۰۷ ۲۲:۰۰:۳۶

نیلوفراشراقی

میشه لطفا جواب منو بدین گیاه مارنتای من با توجه به رطوبت رسانی که کفتید و عوض کردن جاس هنوز برگ جدید نداده و برگهای دیگش هم داره ازنوک قهوه ایی و خراب میشه علت چیه لطفا راهنمایی کنید جزیره داره دستگاه بخور سرد هم داره

۱۴۰۱-۰۳-۰۹ ۱۶:۵۶:۳۲

کارشناس شماره ۱

سلام وقت بخیر آیا محل نگهداری رو تغییر دادید ؟ آیا محیطش سایه است ؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۰۰:۲۶:۰۳

نیلوفراشراقی

سلام بله جاش رو عوض کردم الان سایست اب هم هروقت خاکش خشک میشه میدم جزیره هم داره بخورسرد هم داره نمیدونم مشکلش چیه

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۰۹:۴۲:۲۱

کارشناس شماره ۱

از یک روش رطوبت رسانی استفاده کنید ، یا جزیره یا بخور البته جزیره براش بهتر هستش ، ایا از کولر استفاده میکنید ؟ یا اینکه محیط نوسان دما داره ؟ یعنی تا نیمی از روز کاملا محیط بسته است ؟

۱۴۰۱-۰۳-۱۰ ۲۳:۲۰:۵۸

نیلوفراشراقی

بله ازکولر استفاده میکنم کولر ابی اما درطول روز همیشه یک پنجره باز دارم و تهویه انجام میشه

۱۴۰۱-۰۳-۱۴ ۰۰:۲۱:۳۰

کارشناس شماره ۱

استفاده از کولر میتونه باعث نوسان دما بشه ، چون بهرحال در اوقاتی از روز ممکنه کولر خاموش باشه ، بهتره گلدان را به مکانی منتقل کنید که در معرض جریان هوای سرد کولر قرار نداشته باشه

۱۴۰۱-۰۳-۱۴ ۲۱:۲۶:۱۲
کافه گلدون

کافه گلدون از سال 96 با نام گلدوناریوم فعالیت خود را  آغاز کرد و در سال 97  کافه گلدان ، با تیم جوانی متشکل از متخصصین حوزه های مدیریت کسب و کار، کشاورزی، بازاریابی، روانشناسی و معماری، به راه اندازی وبسایت کافه گلدون پرداخت تا منبعی جامع برای تمامی دوست داران گل و گیاه باشد.
درباره ما

تلفن ثابت: ۰۲۱۷۱۰۵۳۱۹۳

کانال تلگرام و پیج اینستاگرام:
cafegoldoon_com@